Reklama 2

Naujagimį nužudžiusi palangiškė kalės 9 metus

 

Klaipėdos apygardos teismas ketvirtadienį skyrė 9 metų laisvės atėmimo bausmę palangiškei, nužudžiusiai savo naujagimį.

Teismas nustatė, kad 30-metė moteris 2017 m. birželį savo darbovietės tualete Vytauto gatvėje pagimdė naujagimį ir jį uždusino.

Į atliekų maišą suvyniotas kūnelis, jos prašymu, buvo išmestas į šiukšlių konteinerį, o blogai pasijutusi gimdyvė – nieko neįtariančių bendradarbių rūpesčiu nuvežta į ligoninę.

Apie į ligoninę paguldytą gimdžiusią moterį buvo pranešta policijai, nes naujagimio nebuvo. Ji stipriai kraujavo, gimdos kaklelis buvo atsivėręs, požymiai atitiko gimdymo požymius, tačiau ji griežtai neigė gimdžiusi.

Vėliau Vytauto gatvėje, greta moters darbovietės, kavinės šiukšlių konteineryje aptiktas vyriškos lyties kūdikio lavonėlis.

„Nustatyta, kad padarytas labai sunkus nusikaltimas, kurio pasekmės negrįžtamos, – atimta kito žmogaus gyvybė. Pagal teismų praktiką, nėštumo slėpimas nuo aplinkinių, nesilankymas pas medikus, neplanavimas gimdyti ir negimdymas medicinos įstaigoje, neketinimas auginti gimusio kūdikio yra aplinkybės, leidžiančios daryti išvadą apie išankstinės tiesioginės tyčios buvimą naujagimio nužudymo atvejais“, – rašoma teismo pranešime.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad nėra moters atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių, ji neteista ir nebausta administracine tvarka, charakterizuojama teigiamai.

Pasak teismo, atsižvelgus į šias bei kitas reikšmingas aplinkybes, jai skirta laisvės atėmimo bausmė, mažesnė už sankcijoje numatytą vidurkį.

Teismo ekspertų pateiktoje išvadoje konstatuojama, kad nusikaltimo padarymo metu moteris galėjo suprasti savo veiksmų esmę ir juos valdyti.

Moteris su vyru augina du vaikus.

Už bejėgiškos būklės mažamečio savo šeimos nario nužudymą gresia laisvės atėmimo bausmė nuo 8 iki 20 metų.

Autorė: Ingrida Steniulienė

Vilnius, kovo 29 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode