Kaune rastas didelis kiekis vogtų automobilių dalių

Antradienį Kaune aptiktas didelis kiekis vogtų BMW automobilių dalių – policija skaičiuoja, kad automobiliams galėjo būti padaryta apie pusės milijono eurų žala.

„Juodojoje rinkoje šis krovinys būtų parduotas už 15–20 tūkst. eurų, bet pati žala, kiek kainuoja atstatymas – (...) tai turbūt čia bus daugiau kaip pusė milijono eurų“, – žurnalistams trečiadienį sakė Kauno apskrities Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 3-iojo skyriaus viršininkas Eugenijus Lenkaitis.

Rasta multimedijos įranga, vairai, valdymo įranga, vogti tiek iš naujų, tiek iš senesnių modelių BMW automobilių. Nuo vagių galėjo nukentėti ne mažiau kaip 31 automobilis.

Kruopščiai supakuotos automobilių dalys rastos sandėliavimui skirtose patalpose. Jos, pasak pareigūnų, buvo supakuotos į foliją, siekiant nuslopinti jose įrengtos sekimo įrangos signalą. Detalės rastos suveikus sekimo įrangai vienoje iš detalių.

„Mes gavome signalą techninėmis priemonėmis. Jie labai stipriai buvo jas suvynioję į foliją, atspindinčias medžiagas, kad tas signalas neišeitų, nepasiektų užsakovo, bet vis dėlto suveikė vienoje gavome signalą“, – sakė pareigūnas.

Policija sulaikė 29–erių metų įtariamąjį, jis šiuo metu apklausiamas. Vyras dėl vagysčių buvo žinomas Norvegijos teisėsaugai, šioje šalyje du kartus teistas.

Kol kas nėra nustatyta, ar automobiliai apvogti Lietuvoje, ar užsienyje.

Pasak automobilių dalimis prekiaujančios bendrovės „Krasta Auto“ atstovo Sigito Jovarausko, didelė žala vagystės metu padaroma ne tik dėl pavogtų detalių, bet ir dėl juos išimant padarytų apgadinimų.

„Yra padaroma žala: išdaužiamas stiklas, apgadinama panelė, sėdynės, todėl tos žalos išauga, nukarpomi laidai, todėl ta žala būna pakankamai nemaža“, – kalbėjo jis.

Pasak bendrovės atstovo, naujesnių automobilių savininkai turėtų pasirūpinti moderniomis apsaugos priemonėmis, kurios padeda susekti pavogtas detales ir nustatyti jų teisėtą savininką. Policijos pareigūnų teigimu, jeigu daugiau žmonių diegtų tokias priemones savo automobiliuose, vagysčių sumažėtų, nes jas vykdyti taptų pernelyg pavojinga.

Autorė: Austėja Masiokaitė

Kaunas, vasario 14 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai  

0 #1 Cristina 2018-11-21 00:32
I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks every month.
You can use the best adsense alternative for any type
of website (they approve all websites), for more
details simply search in gooogle: boorfe's tips
monetize your website

Feel free to surf to my site :: BestChadwick: https://FollowDwain.blogspot.se
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode