Savaitgalį skendo plonu ledu ėję žmonės

Savaitgalį ugniagesiams ne kartą teko skubėti prie užšalusių vandens telkinių ir iš jų traukti žmones.

Šeštadienį, Vilniaus rajone, Daržininkų kaime, iš Nemėžos upės, už 4 metrų nuo kranto, buvo ištrauktas 48-erių skenduolis.

Vilniaus rajone, Tačilavo viensėdyje, Taučiliškių ežere, įlūžo ir skendo žmogus. Ugniagesiai, panaudoję gelbėjimo roges, vyrą ištraukė į krantą ir perdavė medikams. Dar vienas 68-erių vyras įlūžo taip pat Vilniaus rajone, Tuščiaulių kaime esančiame Gėlos ežere. Jis buvo ištrauktas iš vandens iki atvykstant ugniagesiams.

Ugniagesių gelbėtojų pagalbos šeštadienį prireikė ir Kelmės rajone, Palšių kaime. Jiems iš ledo gniaužtų teko ištraukti 4 kvadratinių metrų baloje įšalusį vyro kūną.

Apie vidurdienį sekmadienį Tauragės rajone, Visbarų kaime, tvenkinyje, apie 50 metrų nuo kranto, nuskendo vyras. Ugniagesiai valtimi pasiekė properšą, iškėlė nuskendusio 58-erių metų vyro kūną.

Gelbėtojai prašo gyventojų, ypač žvejų mėgėjų, paisyti jų perspėjimų. Jie primena, kad ledas yra saugus, kai jo storis yra 7-12 centimetrų.

Sinoptikai sako, kad ežeruose pradėjo formuotis ledo danga, tačiau saugaus ledo dar nėra.

„Prieš eidami ant ledo, apsidairykite, ar nėra arti praminto takelio, paliktų pėdų. Jeigu yra, eikite jomis, nes tai jau išbandytas kelias. Einant ledu reikia turėti tvirtą lazdą ir ja tikrinti ledo stiprumą. Jeigu į ledą sudavus lazda, ant jo pasirodo vanduo, privalote nedelsiant grįžti į krantą.  Jei vis dėlto įlūžote, nepasiduokite panikai ir nepraraskite savitvardos. Ropškitės ant ledo į tą pusę iš kurios atėjote. Ant ledo užšliaužti reikia plačiai ištiesus rankas, kad padidėtų atramos plotas. Pasistenkite, kaip galima daugiau krūtine užgulti ledą, paskui atsargiai ant jo iškelkite vieną koją, po to kitą. Užšliaužus ant ledo, negalima tuojau pat stotis. Reikia šliaužti, kuo toliau nuo eketės į kranto pusę“, – sako gelbėtojai.  

Gelbėjant skęstantįjį reikia veikti greitai ir ryžtingai, nes žiemą vandenyje žmogus greitai sušąla, o permirkę rūbai neleidžia jam ilgai išsilaikyti vandens paviršiuje. Artintis prie eketės reikia labai atsargiai, šliaužiant, plačiai ištiesus rankas. Jei yra galimybė, po savimi reikia patiesti slides ar lentą ir šliaužti ant jos.

Prišliaužti prie pat eketės krašto negalima, nes ledas įlūš, jeigu jūs mėginsite skęstančiajam paduoti ranką ir jį ištraukti. Ledas išlaiko žmogų tik už 3–4 m nuo eketės krašto, todėl skęstančiajam reikia ištiesti slidę, slidžių lazdą, lentą ar numesti virvę. Gelbėjimui galima panaudoti ir tvirtai surištus šalikus, drabužius. Jeigu nelaimės vietoje yra keli gelbėtojai, jie gali paimti vienas kitą už kojų ir, atsigulę ant ledo, sudaryti grandinę iki eketės.   

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet dėl neatsargaus elgesio vandens telkiniuose Lietuvoje jau nuskendo šeši žmonės, vienas buvo išgelbėtas.

Vilnius, sausio 15 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode