Bus teisiama 8 tūkst. eurų loterijos bilietą pasisavinusi pardavėja

 

Policija ir prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl praėjusių metų birželį Naujojoje Akmenėje pasisavinto loterijos bilieto laimėjimo – Naujojoje Akmenėje pardavėja apgaule išviliojo svetimą laimingą „Vikingų loto“ bilietą ir pasisavino laimėjimą – 8 tūkst. eurų.

Byloje sukčiavimu kaltinami jau anksčiau policijai už panašius nusikaltimus įkliuvę akmeniškiai – 25-erių moteris ir 27-erių metų jos vyras.

Akmenės rajono policijos komisariato pareigūnai per ikiteisminį tyrimą aiškinosi, kaip 63 metų Naujosios Akmenės gyventojo laimingo „Vikingų loto“ loterijos bilieto laimėjimas atsidūrė sukčių rankose.

Birželio 8-osios vakarą, Naujojoje Akmenėje, Nepriklausomybės alėjoje, į parduotuvę užėjęs vyras sužinojo, kad vienas iš dviejų patikrinti atneštų loterijos bilietų yra laimingas. Kadangi piniginis prizas siekė daugiau nei 150 eurų, laimėtojui buvo pasiūlyta kreiptis į loterijos organizatorius, kurie ir išmokės prizą.

Laimėtojui palikus parduotuvę, laimingą loterijos bilietą patikrinusi kaltinamoji pardavėja informacija apie vyriškio laimėjimą – daugiau nei 8 tūkstančius eurų – pasidalijo su savo vyru. Sutuoktiniams operatyviai surezgus planą, tą pačią dieną sukčiai mynė laimėtojo namų durų slenkstį.

Pirmiausia vyro namuose apsilankė pardavėjos vyras. Jis pranešė, kad neva bilietas laimėjo mikrobangų krosnelę, todėl įkalbinėjo vyrą bilietą parduoti jam už 150 eurų. Sukčiui to padaryti nepavykus, kitą rytą į laimėtojo namų duris pasibeldė pardavėja. Ji pranešė, kad pirkėjas laimėjo tik 150 eurų. Apsukri moteris įdavė vyriškiui minėtą sumą ir pati pasiėmė bilietą.

Taip jau po keleto dienų sutuoktiniai asmeninėje banko sąskaitoje sulaukė papildymo – išmokėto svetimo 8386 eurų laimėjimo.

Ikiteisminio tyrimo metu išsiaiškinta, kad laimėjimą pasisavinusi pora išleido svetimus pinigus.

Vos gavę laimėjimą, įtariamieji apmokėjo turimą skolą, nusipirko televizorių bei apie 4000 eurų kainuojantį automobilį „Mercedes Benz“. Pareigūnams ištyrus sukčiavimo atvejį, įtariamųjų banko sąskaitoje buvo likę vos 1000 eurų.

Baudžiamasis kodeksas kaltinamiesiems numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki trejų metų. Asmenys kaltę neigia.

Loteriją organizuojanti  bendrovės „Olifėja“ yra sakiusi, kad bilietų tikrinimo sistema veikia taip, kad loterijų dalyvių interesai būtų apsaugoti, ir informaciją apie laimėjimus jie gautų tiesiogiai, o ne tiktai iš terminalo operatoriaus.

Patikrinus loterijos bilietą, visais laimėjimų atvejais žmogus iš terminalo išgirs garsinį signalą ir pamatys užrašą apie laimėjimą terminalo ekrane. Laimėjimai iki 15 eurų yra išmokami vietoje.  

Jei laimėjimas siekia 15-145 eurus, parduotuvė gali išmokėti laimėjimą arba pasiūlyti kreiptis į „Olifėją“. Jei laimėjimas yra didesnis nei 145 eurai ar laimimas daiktinis prizas, iškart spausdinama bilieto šaknelė su kvietimu kreiptis į „Olifėją“ ir atsiimti prizą. Neišmokant laimėjimo, žmogui grąžinamas loterijos bilietas, jo reikės prizo atsiėmimui.

Terminalas garsu ir tekstu ekrane informuoja apie laimėjimą, o papildoma informacija apie didesnių laimėjimų atsiėmimą pateikiama bilieto šaknelėje. Tai užtikrina, kad žmogus tikrai gaus informaciją apie prizus. Visus bilietus taip pat galima patikrinti www.perlas.lt.“

BNS primena, kad 2011 metų balandį Vilniuje buvo nuteista laimingąjį „Teleloto“ bilietą pasisavinusi pardavėja ir jos bendrininkas. Parduotuvėje „Maxima“ kasininke-pardavėja dirbusi E.L. patikrino pirkėjo pateiktą „Teleloto“ loterijos bilietą. Loterijos terminalas parodė, kad žmogus laimėjo 200 litų (maždaug 58 eurus) bei galimybę dalyvauti televizijos šou.

Apsukruolė bilieto savininkui nurodė, kad šis nieko nelaimėjo. Ji atidavė laimėjimo šaknelę, tačiau bilieto negrąžino. Loterijos   bilietą  moteris perdavė bendrininkui D.K. ir susitarė, kad galimą laimėjimą pasidalins per pusę.

Tačiau D.K. pateikė bilietą bendrovės „Olifėja" organizuojamo „Teleloto“ žaidimo organizatoriams, dalyvavo televizijos šou ir laimėjo 9 tūkst. 900 litų (2,8 tūkst. eurų), kuriuos visus išleido asmeninėms skoloms apmokėti. Pardavėja, apgavusi „Teleloto" laimėtoją, pati liko apgauta bendrininko.

Pardavėją ir jos bendrą teismas pripažino kaltais dėl sukčiavimo. Pardavėjai skirtas laisvės apribojimas trims mėnesiams, o jos bendrui – laisvės apribojimas vieneriems metams ir 10 mėnesių, įpareigojant visą bausmės laiką būti namuose nuo 22 val. iki 6 val. ir atlyginti nukentėjusiajam turtinę žalą. Teismas konfiskavo sukčiaujant laimėtą pinigų sumą, nukentėjusiam taip pat priteisę atlyginti turtinę ir neturtinę žalą.

Autorė: Ingrida Steniulienė

Vilnius, sausio 11 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode