Kėdainių rajone sulaikyti geležinkelį ardę paaugliai, laikinai buvo sustabdyti traukiniai

Kėdainių rajone policija trečiadienio naktį sulaikė geležinkelį ardžiusius paauglius. Bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ teigia, kad bandyta nukirsti svarbiausią geležinkelių arteriją Lietuvoje. Kilus pavojui eismo saugumui, traukinių eismas ruože buvo sustabdytas.

„Lietuvos geležinkeliai“ teigia, kad bėgiai operatyviai sutvarkyti ir, nelikus pavojaus, traukinių eismas atnaujintas.

„Užkirstas kelias ne tik turto vagystei bei strateginės infrastruktūros sugadinimui, bet ir galimai katastrofai. Šiuo geležinkelio ruožu vyksta intensyvus tiek keleivinių, tiek krovininių traukinių eismas. Galime tik spėti, kokias baisias pasekmes galėjo turėti toks bėgių ardymas. Laimei, „Lietuvos geležinkelių“ specialistai operatyviai sureagavo ir pašalino grėsmę. O greita policijos reakcija padėjo sulaikyti įtariamuosius“, – teigia bendrovės generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Antradienio vakarą apie 21.57 val. Pelėdnagių seniūnijoje, pagrindinio geležinkelio kelio tarpstotyje Žeimiai-Lukšiai, ruože nuo 115 kilometro 5 piketo iki 116 kilometro 2 piketo, pavogtos 4 bėgių tvarslės su tvirtinimo varžtais, veržlėmis ir poveržlėmis. Šiuo ruožu pravažiuoja tiek keleiviniai traukiniai iš Vilniaus į Klaipėdą, tiek į uostą važiuojantys krovininiai traukiniai.

Kaip pranešė policija, pastebėta, jog iš viso pasikėsinta pavogti 10 tvarslių, kurių tvirtinimo varžtai buvo atsukti. „Lietuvos geležinkelių“ specialistai naktį aptiko, kad buvo bandyta išardyti Vilnių ir Klaipėdą jungiančius geležinkelio bėgius.

Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai operatyviai reagavo į gautą pranešimą ir pradėjo įtariamųjų paiešką. Netrukus krūmingose vietovėse buvo rasta dalis nuardytų bėgių tvarslių.

Apie 0.20 val. buvo nustatyti du Kėdainių rajono gyventojai. 15-metis ir 17-metis įtariami ardę ir ketinę pasisavinti geležinkelio bėgių tvarsles.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės kinologas kartu tarnybiniu šunimi Barbar Z Danaru, praėję aukšta žole apaugusią šlapią vietovę, rado automobilį BMW.

Įtariama, kad juo nepilnamečiai atvyko prie geležinkelio bėgių. Manoma, kad šį automobilį vairavo 17-metis jaunuolis, kuris vairuoti negalėjo ne tik todėl, kad neturi teisės vairuoti transporto priemones, bet ir todėl, kad automobilis nėra apdraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu ir nėra atlikta privalomoji techninė apžiūra.

Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl vagystės. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės apribojimas,arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Vilnius, lapkričio 22 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode