Internete pažintis mezgęs šiaulietis išnaudojo, terorizavo ir prievartavo merginas

 31 metų šiaulietis, internete apsimesdamas kitu asmeniu, bendravo su merginomis, taip pat nepilnametėmis, kurios jam siųsdavo apnuoginto kūno nuotraukas. Vyras buvo demaskuotas, kai į pareigūnus dėl išžaginimo kreipėsi 18-metė Šiaulių rajono gyventoja. Paaiškėjo, kad nuskriaustų moterų yra ir daugiau.

Nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis vyras suimtas dviem mėnesiams, pranešė policija.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Sunkių nusikaltimų tyrimo pareigūnai šiuo metu jau nustatė apie dešimt Pauliumi Pociumi apsimetusio asmens psichologinį bei kitokį terorą patyrusių asmenų. Tarp nukentėjusiųjų – daugiausia merginos. Manoma, kad jų buvo gerokai daugiau, todėl pareigūnai kviečia atsiliepti visas merginas ir vaikinus, socialiniame tinkle „Facebook“ užmezgusius pažintį su P.Pociumi.

Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai šiuo metu atlieka ikiteisminį tyrimą dėl išžaginimo ir grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą bei terorizavimo. Šiomis nusikalstamomis veikomis įtariamas 31-nerių metų šiaulietis Tomas, kartkartėmis gyvenantis pas motiną Ispanijoje, kuris socialiniame tinklalapyje „Facebook“ buvo susikūręs paskyrą svetimu P.Pociaus vardu.

Išsiskyręs 31-nerių metų trijų vaikų tėvas Tomas elektroninėje erdvėje naudojo šio vaikino nuotrauką ir jo duomenis. Nuotrauka sudomino ne vieną merginą.

Vyras prisistatydavo 20-mečiu jaunuoliu ir pasiūlydavo merginoms, kurių dauguma nepilnametės, savo draugystę. Virtuali draugystė pereidavo į virtualų intymumą. Vaikinas merginoms užsimindavo apie sekso troškulį. Jis sakėsi esąs merginai ištikimas ir nenorįs jos išduoti, todėl prašydavo, kad mergina jam atsiųstų savo intymių vietų nuotraukas, pageidautina masturbacijos metu.

Merginos siųsdavo jam savo apnuoginto kūno nuotraukas. Tačiau, jeigu mergina atsisakydavo vykdyti jo kokias nors užgaidas ir nurodymus, vyras imdavo ją šantažuoti, grasindamas jos nuogos nuotraukas išplatinti elektroninėje erdvėje. Jis ne kartą yra taip padaręs, yra paviešinęs savo nuogos žmonos nuotraukas.

Tenkindamos jo poreikius, merginos pildydavo jam telefono sąskaitą priimdavo gyventi, imdavo greituosius kreditus bei lombarduose užstatydavo savo daiktus.

31-erių smurtautojas buvo demaskuotas, kai spalio 31 dieną į Šiaulių apskrities policiją kreipėsi 18-metė Šiaulių rajono gyventoja. Ji pranešė, kad prieš tris dienas buvo išžaginta „Tilžės“ prekybos centro neįgaliųjų tualete. Ji nurodė, kas jos skriaudikas, ir pareigūnai jį netrukus sulaikė. Istorija, kurią pareigūnai išgirdo iš nukentėjusiosios, atrodė tiesiog neįtikėtina – išžaginimo tyrimas pasipildė žmonių terorizavimo tyrimu.

Nustatyta, kad nukentėjusioji kovo mėnesį socialiniame tinklalapyje susipažino su P.Pociumi. 18-metė jo kvietimu išskrido į Ispaniją, tėvams pasakiusi, kad skrenda į toje šalyje vyksiantį samariečių susitikimą. Tačiau šioje šalyje ji vaikino taip ir nesutiko. Merginą pasitiko neva Pauliaus atsiųstas Tomas su draugu, kurie Ingą pakvietė į balių, žadėdami, kad Paulius tuoj tuoj pasirodys. Mergina vis nerimavo išvysti savo mylimąjį, deja, sulaukdavo tik jo raminančių žinučių, kad jis tuoj pas merginą atvyks.

Lietuvoje likusi Ingos motina kreipėsi į policiją. Pareigūnai susisiekė su kolegomis Ispanijoje, ir po paros mergina buvo surasta ir grąžinta namo.

Į Lietuvą sugrįžusi Šiaulių rajono gyventoja prarado ramybę – Tomas apkaltino merginą, kad ji sutrukdžiusi kažkokiam reikalui ir dėl to ji dabar yra skolinga vienam nusikalstamo pasaulio autoritetui, kuris reikalauja pinigų. Priešingu atveju buvo grasinama išžudyti jos šeimą. Žinutėmis buvo reikalaujama, kad ji toliau bendrautų su Pauliumi. Nuo jo Tomas merginai perdavė dovaną – laikrodį, tačiau po kurio laiko jį atsiėmė.

Mergina nebežinojo, kaip jai elgtis, o virtualioje erdvėje vėl atsirado Paulius, kuris merginą atakavo žinutėmis. Nuo kovo iki lapkričio mėnesio ji nuo jo sulaukė 21 000 žinučių.

Mergina pinigų neturėjo. Keliasdešimt eurų ji gavo lombarde užstačiusi savo papuošalus. Gautus pinigus ji atidavė Tomui. Spalio 28 dieną jis paskyrė merginai pasimatymą aptarti, kaip jiems išspręsti situaciją dėl neva nusikalstamo pasaulio grasinimų jai. „Tilžės“ prekybos centre merginai buvo liepta paimti greitąjį kreditą, kuris būtų atiduotas su ja susidoroti norintiems nusikaltėliams.

Kai merginai greitojo kredito gauti nepavyko, jai buvo liepta atsidaryti banko sąskaitą ir paimti paskolą. Kai ir tai nepavyko, ji buvo nutempta į neįgaliųjų tualetą, kur Tomas Ingai parodė neva nusikalstamo pasaulio atstovo atsiųstą žinutę su paliepimu merginą nužudyti. Inga maldavo ją paleisti, tačiau Tomas jos nepaleido, o tualeto duris užrakino. Galiausiai merginos skriaudėjas pareiškė, kad gavo naują nusikalstamo pasaulio nurodymą – ją išprievartauti. Baugindamas grasinimais nužudyti merginą ir jos šeimą, vyras ją išžagino ir prigrasino niekam apie tai nepasakoti.

Mergina buvo taip sukrėsta, kad nuslėpti savo būsenos nuo artimųjų jai nepavyko. Mama, sužinojusi apie prieš dukrą įvykdytą nusikaltimą, kreipėsi į policiją.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad žinutes Šiaulių rajono gyventojai ir pačiam Tomui su padiktuotais tekstais iš įvairių Lietuvos vietų siuntinėjo į virtualaus Pauliaus, o realiai į Tomo pinkles patekusios kitos merginos ir net vaikinai. Grasinimus, ir nurodymus bendrauti su Pauliumi, ir prašymus pagelbėti jam, siuntinėjo nepilnametės. Kai viena jų buvo perspėta, kad Tomas ir virtualus Paulius – tai vienas ir tas pats asmuo, ji tuo nepatikėjo, nors Paulius realiai taip jai ir nepasirodė. Net bendraudama per vaizdo kamerą, mergina matė tik jo draugą, o į jos prašymą, kad Paulius pats pasirodytų ekrane, 15-metė išgirdo prašymą pasirodyti jai nuogai.

Vienai merginai vyras pareiškė, kad nusižudys. Savo ketinimus akivaizdumo dėlei jis iliustruodavo nuotraukomis su kraujo klanais. 15-metė maldavo to nedaryti ir pati žadėjo nusižudyti, jei tą padarys Paulius. Kai virtualusis Paulius jos paprašė jį su draugu Tomu kur nors paslėpti, nes jie padarė nusikaltimą (išžagino Šiaulių rajono gyventoją), mergina pasiūlė jiems Vilkaviškio rajone esantį apleistą dvarą.

Meilės žinutes ir grasinimus Tomas siuntinėjo ir iš klaipėdietės telefono bei kompiuterio. Moteris susipažino su Juliumi prisistačiusi asmeniu. Julius pasakė gyvenantis Ispanijoje, tačiau su reikalais norįs atvykti į Klaipėdą ir nori ją aplankyti. Po to prasitarė, kad turi pusbrolį Tomą, kuriam reikia padėti ir jį keletui naktų apgyvendinti.

Klaipėdietė sutiko padėti Juliaus pusbroliui. Tačiau šis, peržengęs moters buto slenkstį, iš čia nebeišsikraustė net keletą mėnesių. Kai mergina virtualaus Juliaus paprašė Tomą iškraustyti iš jos buto, Tomas ėmė ją psichologiškai ir fiziškai terorizuoti. Vyras grasino susidoroti su jos vaiku ir motina, užmušti ją pačią, gyrėsi savo ryšiais su nusikalstamo pasaulio autoritetais. Klaipėdietei į kaklą buvo įremtas peilis ir ji buvo priversta tenkinti jo lytinę aistrą. Vardan žadamos ramybės, jai teko su Tomu vykti į Ispaniją.

Tomas buvo sukūręs legendą apie būtinybę išgelbėti iš virtualaus Juliaus paimtą vaiką. Ispanijoje moteris įsitikino, kad Tomas ir Julius yra tas pats asmuo, nes pamatė, kaip į Tomo telefoną ateina jos siųstos žinutės Juliui. Tai labai įsiutino Tomą ir jis moterį sumušė taip, kad ši atsidūrė ligoninėje. Nukentėjusioji suprato, kad Tomas virtualioje erdvėje dangstosi ir P.Pociaus vardu bei nuotrauka, nes pastebėjo, kad, naudodamasis jos kompiuteriu, socialiniame tinkle „Facebook“ jis jungiasi minėtu vardu.

Klaipėdietė dėl Tomo grasinimų susidoroti su jos šeima gyveno nuolatinėje baimėje, išvarginta jo suktybėmis, fantazijomis ir grasinimais peiliu sukurtoje įtemptoje psichologinėje atmosferoje, nesugebėjo jam pasipriešinti ir terorizuojama vykdė jo visus paliepimus. Moteris nebesugebėjo suprasti, kur melas, o kur tiesa. Dėl Tomo kaltės klaipėdietė neteko savo automobilio „Volkswagen Passat“, kuris buvo konfiskuotas, nes Tomas jį vairavo neblaivus. Ji neteko savo kompiuterio, nes Tomo reikalavimu įkeitė jį lombarde. Nesugalvodama, kaip atsikratyti šiuo žmogumi, moteris atsigulė į ligoninę. Tačiau, jai grįžus namo, Tomas vėl prisistatė.

„Pranešę apie savo bendravimo patirtį su virtualiu Pauliumi, demaskuosite profilio nuotrauką publikuojame. Žinokite, pinigus iš jūsų viliojo ir visaip jumis manipuliavo ne šis vaikinas, o juo prisidengęs Tomas. Kad šis sulauktų deramo atpildo už jūsų patirtą stresą ir mulkinimą, praneškite apie savo bendravimo su šiuo asmeniu patirtį tyrėjams šiais telefonais (8041) 397 460 arba (8 41) 397 516 arba parašykite elektroniniu paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.%105">.“, – ragina policija. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.%105">

Policija sako, kad nemenką savo gyvenimo dalį socialiniuose tinkluose leidžiančiam jaunimui iškyla pavojus prarasti realybės jausmą ir dėl to patirti skaudžių išgyvenimų, net tapti nusikaltimų aukomis. Pasitaiko atvejų, kai pasisavintais, simpatijas keliančių žmonių atvaizdais, pastariesiems net nežinant, maskuojasi brutalūs nusikaltėliai, turintys savanaudiškų ir piktų kėslų – sukčiauti, prekiauti žmonėmis, platinti pornografiją ir t.t.

Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.%105"> Vilnius, gruodžio 1 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode