Seime svarstomi mokesčių ir pensijų pokyčiai

 

Vyriausybės pateikta mokesčių ir pensijų kaupimo pertvarka Seime pamažu juda į priekį. Kai kurie siūlymai, siekiant kompromiso tarp Vyriausybės ir valdančiosios daugumos, tobulinami, o komitetai yra pritarę ir kai kuriems pakeitimams, kurių nėra Vyriausybės plane.

Lietuvoje vieši Airijos prezidentas: trys svarbiausios temos


 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį priėmė Airijos prezidentą Michaelą D.Higginsą (Maiklą D.Higinsą).

BNS pristato tris svarbiausias dvišalių santykių temas:

1. Brexit. 

Airija nerimauja dėl galimos sienos su britų valdoma Šiaurė Airija, kai Jungtinė Karalystė pasitrauks iš Europos Sąjungos. Airija nori, kad siena liktų atvira ir siekia užsitikrinti kuo didesnę diplomatinę paramą. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė po susitikimo pareiškė, kad kad taikos metu žmonės ir šalys neturi būti dirbtinai atskirtos. Airija svarsto užmegzti glaudesnius ryšius su Šiaurės ir Baltijos šalių grupe – pernai į tradicinį šio formato susitikimą pirmą kartą buvo pakviesti Airijos ir Olandijos premjerai. Derybose dėl būsimo ES biudžeto Lietuvą ir Airiją vienija siekis iš bendrijos iždo užsitikrinti kuo didesnį finansavimą žemės ūkiui.

Ar valgant arbūzų sėklas galima susirgti apendicitu?


 

Mūsų sveikata nuo seniausių laikų apipinta įvairiais mitais ir, nepaisant medicinos pažangos, jais dar tiki nemažai žmonių. Sergant negalima plauti galvos, juokas gamina vitaminą C, tik saldėsius mėgstantys žmonės suserga cukralige, o pakilusią temperatūrą reikia kuo greičiau mažinti – panašias „tiesas“ tikriausiai girdėjote ne vieną kartą.

Ūkininko žmona I.Jokubaitienė: „Mes visos esame svarbios: moterys, mamos, dukros“

 

Jau trečius metus Lietuvos laukai nusidažo rožine spalva. Daugiau nei tūkstantis Lietuvos ūkininkų šienainį pakuoja į rožinės spalvos plėvelė, taip pritardami projekto “Nedelsk” raginimui  pasitikrinti dėl krūties vėžio bei prisidėdami finansiškai, nes rožine plėvele prekiaujanti bendrovė dalį lėšų nuo pardavimų, skiria projektui “Nedelsk”.

Socialinis globėjas: vaikai negauna reikiamos pagalbos laiku


 

Į socialinių globėjų šeimas vaikai dažnai atvyksta sužaloti, liesi, susigūžę, jie verkia, tačiau greitai atsiskleidžia, LRT RADIJUI sako Lietuvoje socialiniu globėju dirbantis Belgijos pilietis Bartas Pauwelsas. Taigi, pabrėžia jis, kyla klausimas, kodėl šie vaikai iš šeimų paimami per vėlai ir laiku negauna reikiamos pagalbos.

S. Paltanavičius: dabar padėtį pakeis tik lietus


 

Lietuvoje vasara... Lieka tik savaitė iki Joninių, o mes įžengiame į ilgiausių dienų metą. Šviesos yra ir dar ilgai bus labai daug, diena trunka 17 valandų 16 minučių. Saulė aukščiausiame taške bus iki liepos pradžios.

Dabar jos poveikis pats stipriausias, energijos visai gamtai ir mums ji perduoda daugiausia. Nežinia, kas būtų, jeigu jos mūsų gamtai tiek tektų visus metus... Ko gero, taptume pačios produktyviausios gamtinės aplinkos gyventojais.

Savaitgalį nuskendo keturi žmonės

 

Karštą savaitgalį iš vandens telkinių visoje Lietuvoje buvo ištraukti 4 skenduoliai.

Šeštadienio vidurdienį pranešta apie Skuodo rajone, Barstyčių seniūnijoje, Laumių kaime, tvenkinyje skęstantį žmogų, kuris buvo paniręs po vandeniu. Skenduolis rastas 3 metrų gylyje, maždaug 4 metrų atstumu nuo kranto.

Valdžia šiemet nesurinko 14,3 mln. eurų planuotų pajamų

 

Valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamos sausio–gegužės mėnesiais siekė 3,452 mlrd. eurų – 0,4 proc. (14,3 mln. eurų) mažiau nei planuota, bet 5,7 proc. (187,3 mln. eurų) daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Tai pirmas kartas nuo 2015 metų vasario, kai faktinės biudžetų pajamos atsilieka nuo prognozės.

Priminė, kaip saugiai elgtis miške


 

Įsibėgėjus vasariškiems orams, žmonės vis dažniau renkasi poilsį gamtoje. Tačiau tai neišvengiamai susiję ir su padidėjusiu gaisringumu miškuose, kuris šiemet ugniagesiams tapo tikru galvos skausmu. Primenama, dėl kokių priežasčių miškuose dažniausiai kyla gaisrai bei kaip kiekvienas turėtume saugiai elgtis gamtoje. 

Powered by BaltiCode