Reklama 2

Individuali veikla – pigiau

Ženkliai sumažintos verslo liudijimų kainos

Nuo sausio 1 d. įsigaliojo nauji Savivaldybės tarybos patvirtinti individualios veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių fiksuoto pajamų mokesčio dydžiai. Praktiškai sumažintos visos pozicijos, kai kurios net apie 60 proc.

Kainuoja mažiau

Kaip teigė Savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėja Rima Podelienė, sumažinti praktiškai visų veiklos rūšių fiksuoto pajamų mokesčio dydžiai Mažeikių rajono savivaldybės teritorijoje, kai kurie labai daug. Labiausiai atpigo batų valymas, mokomųjų tualetų ir svėrimo paslaugos, tekstilės pluoštų paruošimas ir verpimas, knygų įrišimas, apdaila, krosnių, kaminų ir židinių valymas, muzikos instrumentų taisymas, gelbėtojų veikla (kainavo 120 litų, dabar – 12 eurų (41,43 Lt)), taip pat asmeninių ir namų ūkio reikmenų taisymas, dirbinių iš gintaro ir jo pakaitalų gamyba, meno kūrinių restauravimas, filmavimas pramoginiuose renginiuose (kainavo 500 litų, dabar – 60 eurų (207,17 Lt)) ir kt.Mažiausiai kainos kito už statybos baigimo apdailos ir valymo darbų veiklą (kainavo 1200 litų, dabar – 347 eurai (1198,12 Lt)), taip pat drabužių siuvimo, taisymo veiklą, apgyvendinimo paslaugų teikimą, vandentiekio, šildymo ir oro kondicionavimo sistemų įrengimą, juvelyrinių papuošalų gamybą ir taisymą, elektros sistemų įrengimą pastatuose bei elektros įtaisų įrengimą ir remontą (kainavo 500 litų, dabar – 144 eurai (497,20 Lt)).

Per 2014 metų devynis mėnesius už verslo liudijimus buvo gauta 276,42 tūkst. litų, per 2013 metų tą patį laikotarpį – 242,24 tūkst. litų. Tikimasi, kad, sumažinus kainas, verslo liudijimų bus įsigyta daugiau ir į biudžetą surinkta dar daugiau lėšų.

„Verslo liudijimų kainos lyginant 2014 m. su 2013 m. ir 2015 m. padidėjo tik asmenims, vykdantiems veiklą neribojant teritorijos (padidėjimą lėmė minimalios mėnesinės algos pakėlimas), kitiems asmenims, vykdantiems veiklą ne didžiuosiuose Lietuvos miestuose, verslo liudijimų kainos nekito, padidėjo tik dėl euro apvalinimo“, – „Būdui žemaičių“ sakė Telšių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Telšių poskyrio vedėja Virginija Bajorūnienė.

Populiariausios veiklos

Kaip informavo Telšių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Telšių poskyrio vedėja, 2014 metais Telšių apskrityje buvo išduoti 3957 verslo liudijimai: Plungės rajono savivaldybėje – 1228, Mažeikių – 1158, Telšių – 1077, Rietavo – 494.

Pagrindine veiklos rūšimi Telšių apskrityje vis dar laikoma prekyba tik ne maisto produktais. Iš viso išduota 819 verslo liudijimų. Antroje vietoje yra specialieji statybos darbai (statybvietės paruošimas, stogų dengimas, pamatų klojimas, mūrijimo, betonavimo, hidroizoliaciniai darbai, pastolių ir darbo platformų statymas ir ardymas, dūmtraukių įrengimas). Šiai veiklai išduota 560 verslo liudijimų. Trečioje – prekyba, šiai veiklai išduota 420 verslo liudijimų. Taip pat populiari kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla (357 verslo liudijimai), statybos baigimo apdailos ir valymo darbai (340 verslo liudijimų), variklinių transporto priemonių techninė priežiūra ir remontas (198 verslo liudijimai), dirbinių iš kamštienos, šiaudų, pynimo medžiagų gamyba, vainikų, krepšelių, puokščių, šluotų, šepečių ir kita niekur kitur nepriskirta gamyba (išskyrus apsauginės saugos įrangos gamybą) (122 verslo liudijimai), kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veikla (100 verslo liudijimų), statybinių dailidžių ir stalių dirbinių, medinės taros, kitų medienos gaminių, čiužinių gamyba, remontas (100 verslo liudijimų) ir namų ūkio veikla (šeimininkavimas pobūviuose, butų tvarkymas, baldų ir kilimų valymas, vaikų priežiūra, daržų priežiūra, apželdinimas, malkų skaldymas, šiukšlių surinkimas) (98 verslo liudijimai).

Telšių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Telšių poskyrio vedėja „Būdui žemaičių“ sakė, kad didelių pokyčių tarp veiklos sričių populiarumo 2013 ir 2014 metais nepastebima. Dominuojančios sritys išlieka tos pačios: „Pažymėti galėtume tai, jog 2014 metais 4,3 proc. (arba 45 gyventojais) išaugo gyventojų, vykdančių veiklą pagal verslo liudijimą, skaičius lyginant su 2013-aisiais. 2013 metais verslo liudijimai buvo išduoti 1047, o 2014 metais – 1158 gyventojams.“

Pasak V. Bajorūnienės, Mažeikių rajone, kaip ir visoje Telšių apskrityje, žmonės daugiausia vertėsi prekyba tik ne maisto produktais, išduoti 269 verslo liudijimai, ir specialiaisiais statybos darbais, išduota 132 verslo liudijimai: „Tik Mažeikių rajone trečioje vietoje ne prekyba, o statybos baigimo apdailos ir valymo darbai, šiai veiklai išduoti 126 verslo liudijimai. Taip pat čia populiaresnis drabužių siuvimas, taisymas (24 verslo liudijimai) ir baldų gamyba (21 verslo liudijimas). 123 verslo liudijimai išduoti kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veiklai, 84 – prekybai, 50 – variklinių transporto priemonių techninei priežiūrai ir remontui, 44 – dirbinių iš kamštienos, šiaudų, pynimo medžiagų gamybai, vainikų, krepšelių, puokščių, šluotų, šepečių ir kitai niekur kitur nepriskirtai gamybai, 26 – kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veiklai.“

Mažiausiai išduota verslo liudijimų

V. Bajorūnienės teigimu, visoje Telšių apskrityje nepopuliarios išlieka tos pačios veiklos rūšys: batų valymas, mokamų tualetų ir svėrimo paslaugos, knygų įrišimas, apdaila, šviežių ir ilgai išsilaikančių konditerijos kepinių ir pyragaičių gamyba, džiūvėsių ir sausainių gamyba, kailių išdirbimas ir dažymas, kailinių gaminių ir dirbinių gamyba, dovanų pakavimas, siuvinėtų dirbinių gamyba ir taisymas, gyvulių traukiamų transporto priemonių, valčių, laivelių (kanojų, baidarių, eldijų), plaustų gamyba, knygų, žurnalų ir laikraščių nuoma, kilimų ir kiliminių gaminių taisymas, gyvulių traukiamų transporto priemonių, valčių, laivelių (kanojų, baidarių, eldijų), plaustų remontas, medalių, medalionų gamyba, gelbėtojų veikla ir kt. Mažeikių rajone žmonės mažiausiai vertėsi (buvo išduota tik po vieną verslo liudijimą) žemės ir miškų ūkio traktorių ir kitų žemės ir miškų ūkio mašinų remontu, dirbinių iš gintaro ir jo pakaitalų gamyba, meno kūrinių restauravimu, muzikos instrumentų taisymu, turistų gidų veikla, astrologijos veikla, kalvių (arklių kaustytojų) veikla, langų valymu ir kt.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode