Reklama 2

Du kandidatai neturi Lietuvos pilietybės

Pradėjo aiškėti pretendentai į kandidatus į Savivaldybės tarybos narius bei asmenys, siekiantys Mažeikių r. savivaldybės mero posto.

Privalo laiku pateikti

Pareiškinius dokumentus – sąrašus savivaldybių, kuriose bus keliami kandidatų sąrašai, sumokėto rinkimų užstato patvirtinimo ir kitus dokumentus – partijos Vyriausiajai komisijai pradėjo teikti nuo gruodžio 6 d. Juos pateikti arba pateiktus dokumentus papildyti buvo galima iki gruodžio 29 d. Savivaldybių rinkimų komisijoms kandidatų sąrašai ir kandidatų pareiškiniai dokumentai turės būti pateikti vėliausiai iki 2015 m. sausio 15 d. 17 val.

 

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, kandidatus ar kandidatų sąrašus gali kelti ne tik politinės partijos, bet ir visuomeniniai rinkimų komitetai, o kandidatu į tarybos narius – merus galima išsikelti ir pačiam. Iš viso Lietuvoje įregistruoti 58 visuomeniniai rinkimų komitetai, iš jų du Mažeikių rajone – „Mažeikių kraštas“ ir „Kitaip“.

Gali būti renkami

Pretendentų būti kandidatais į Savivaldybės tarybos narius sąrašus jau pateikė šešios partijos: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų partija, Partija Tvarka ir teisingumas, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, Darbo partija bei Visuomeninis rinkimų komitetas „Mažeikių kraštas“.

Du kandidatai į Savivaldybės tarybos narius neturi Lietuvos pilietybės: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas – lietuvis Elegijus Skauronas, turintis JAV pilietybę ir Visuomeninis rinkimų komiteto „Mažeikių kraštas“ – olandas Arie Cornelio Torcque Zaanen, turintis Ispanijos pilietybę. Kai kuriems mažeikiškiams buvo iškilęs klausimas, ar šie kandidatai gali pretenduoti į Savivaldybės tarybos nario postą. Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovas spaudai Gintautas Stalnionis „Būdą žemaičių“ informavo, kad pagal Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą, Tarybos nariu gali būti renkamas ne tik Lietuvos Respublikos, bet ir kitų Europos Sąjungos valstybių piliečiai, taip pat kiti asmenys, kurie turi teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje ir turi šią teisę patvirtinantį dokumentą ir kuris savo gyvenamąją vietą pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus deklaravo šios savivaldybės teritorijoje. „Minėti asmenys negali pretenduoti tiktai į Savivaldybės merus“, – teigė G. Stalionis.

Kandidatai į merus

Jau paaiškėjo septyni kandidatai į merus. Partija Tvarka ir teisingumas į merus iškėlė Seimo narį Kęstutį Bartkevičių, Lietuvos socialdemokratų partija – dabartinį merą Antaną Tenį, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – verslininką Virgilijų Eidimtą, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – teisininkę Liną Rimkienę, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėją Apolinarą Stonkų, Darbo parija – dabartinę Tarybos narę Laimutę Kačerauskienę ir Visuomeninis rinkimų komitetas „Mažeikių kraštas“ – dabartinę Savivaldybės tarybos narę Daivą Šideikienę.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, tikėtina, kad partijos bei rinkimų komitetai savivaldybių rinkimų komisijoms iš viso pateiks apie pusę tūkstančio kandidatų sąrašų, į kuriuos bus įrašyta apie 14–15 tūkst. kandidatų. Taip pat laukiama, kad bus pateikti pareiškiniai dokumentai užregistruoti apie 500 kandidatų į merus. Iki sausio 20 d. turės būti pateikti pretendentų į kandidatus iškėlimą palaikančių rinkėjų parašai, kuriuos patikrinus kandidatai bus registruojami dalyvauti rinkimuose. Planuojama, kad kandidatų sąrašų rinkimų numeriai paaiškės sausio 26 ar 27 d., kai bus traukiami burtai, o kandidatus ir kandidatų sąrašus Vyriausioji rinkimų komisija paskelbs sausio 30 d.

Komentarai  

-2 #2 as uz sideikiene 2015-01-17 21:41
:P :lol:
Cituoti
+2 #1 vija 2015-01-17 19:09
Kaip norėčiau pamatyti žmones kurie balsuos už D.Šideikienę :lol:
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode