Vilniuje surengtos Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Izraelio konsultacijos

Balandžio 7 d. Vilniuje įvyko Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Izraelio užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių konsultacijos. Pasveikindamas svečius, Lietuvos užsienio reikalų ministerijos politikos direktorius Rolandas Kačinskas pažymėjo, kad tai yra pirmasis tokio formato susitikimas istorijoje, ir išreiškė viltį, jog jis išsivystys į gražią tradiciją, kuri papildys dvišalį bendradarbiavimą.

Diplomatai akcentavo šalis vienijančias bendras vertybes, nacionalinio identiteto saugojimą, puoselėjimą ir tokio daugiašalio dialogo vystymo svarbą.

Politinių konsultacijų metu aptartas bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose, apsikeista nuomonėmis aktualiausiais tarptautinės politikos klausimais. Izraelio politikos direktorius Alonas Ushpizas pristatė naujausią situaciją Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regione, Artimųjų Rytų taikos proceso perspektyvą. Baltijos valstybių politikos direktoriai akcentavo ES Rytų kaimynystės ir tarptautinės bendruomenės vieningos politikos Rusijos atžvilgiu klausimų svarbą.

Konsultacijų metu Izraelio atstovas pakvietė tokio formato susitikimą surengti Izraelyje 2016 m. antroje pusėje.

URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode