Mažeikiuose pradedamas projektuoti viadukas per geležinkelį

Dar pernai Mažeikiuose nutarta statyti viaduką per geležinkelį Algirdo gatvėje. Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) dėl įgyvendinimo.

Vakar Mažeikių rajono savivaldybės vadovams ir specialistams techninio projekto „Viaduko per geležinkelį valstybinės reikšmės kelio Nr. 170 Mažeikiai–Skuodas 1,12 km ir prieigų, sutampančių su Algirdo gatve bei Vakarų, Gamyklos gatvių ir Algirdo gatvės sankryžų Mažeikių mieste statyba“rengėjai – UAB „Kelprojektas“ atstovai – pristatė pasiūlymus ir galimus sprendinių variantus.

Užduotis – išsirinkti optimaliausią variantą

Techninio projekto rengimo konkurso, paskelbto LAKD, laimėtojai – UAB „Kelprojektas“ – prieš keletą dienų galimus viaduko įrengimo variantus pristatė LAKD, ši prašė su jais supažindinti ir Mažeikių rajono vadovus. Parengti keturi variantai. Rengėjai apžvelgė jų privalumus ir trūkumus, nustatytą paros eismo intensyvumą, avaringumą ir kitus aspektus. Aptarti ir papildomi variantai.

Balandžio pradžioje Kelių direkcijoje kartu su Mažeikių rajono savivaldybės vadovais ir projektuotojais planuojamas dar vienas susitikimas. Iki to laiko Savivaldybės specialistai ir vadovai turės atlikti namų darbus, pasirenkant optimaliausią viaduko statybos variantą.

Darbai pajudėjo pernai

Pirmieji darbai dėl viaduko statybos pajudėjo praėjusiais metais, kai, pasak Savivaldybės mero Antano Tenio, atsirado 2014–2020 m. europinės lėšos: „Kreipėmės į Susisiekimo ministeriją, į Kelių direkciją, tada mums buvo pritarta, kad objektas reikalingas, ir spalio 29 d. paskelbė konkursą dėl viaduko projektavimo.“ Preliminari objekto vertė – 11,63 mln. eurų. Projekto organizatorius – Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, partneriai – Mažeikių rajono savivaldybė ir AB „Lietuvos geležinkeliai“. 

Talkina LAKD

LAKD įsipareigojo parengti objekto techninį darbo projektą, įskaitant technines specifikacijas, organizuoti techninio darbo projekto ekspertizę ir projekto vykdymo techninę priežiūrą, parengti projekto statybos darbų ir techninės priežiūros viešųjų pirkimų dokumentus ir parinkti statybos rangovą bei paslaugų teikėją.

Mažeikių rajono savivaldybės administracija turės laiku ir tinkamai atsakyti į LAKD klausimus, prašymus, pretenzijas, teikti reikalingus duomenis ir informaciją, šalinti trūkumus, atlikti kitus LKDA pavedimus, būtinus tinkamai vykdyti projektą.     

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode