Nerijus Kalaušis išgirdo nuosprendį

Ketvirtadienį Kauno apygardos teisme paskelbtas nuosprendis Nerijui Kalaušiui, kaltintam jaunos žurnalistės Viltės Butkienės ir jos draugo nužudymu. Vyras pripažintas kaltu ir nuteistas 20 metų laisvės atėmimo bausme.
 Nerijus Kalaušis kaltintas tyčiniu dviejų žmonių nužudymu, o būtent tuo, kad 2014 m. gruodžio pabaigoje Kauno rajone esančio namo miegamajame kambaryje tyčia peiliu sudavė ne mažiau kaip po keturis smūgius Giedriui Pavasariui ir bejėgiškos būklės buvusiai Viltei Butkienei, nuo ko jie įvykio vietoje mirė.


 Nerijus Kalaušis prisipažino nužudęs, teigė, kad tą padarė labai susijaudinęs, užvaldytas pavydo. Kolegijos vertinimu, nors N. Kalaušis esmines bylos aplinkybes ir pripažino, tačiau nenustatyta, kad jis nuoširdžiai gailėtųsi dėl to, ką padarė, todėl ši aplinkybė nepripažinta jo atsakomybę lengvinančia. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių byloje taip pat nenustatyta.
 Teismas pripažino Nerijų Kalaušį kaltu ir skyrė 20 metų laisvės atėmimo bausmę.  5 metus skirta atlikti kalėjime, likusius – pataisos namuose. Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į kaltinamojo, nukentėjusiųjų, liudytojų parodymus, specialistų išvadas, byloje surinktus ir teisiamųjų posėdžių metu ištirtus bylos duomenis. Skiriant bausmę taip pat atsižvelgta į padaryto nusikaltimo pavojingumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, motyvus, tikslus, padarytas pasekmes ir kitas bausmės skyrimui reikšmingas aplinkybes.
 N. Kalaušis turės atlyginti nukentėjusiesiems neturtinę žalą – iš viso 165 tūkst. Eurų, ir turtinę – daugiau kaip 4 tūkst. Eurų.
 Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.
  
Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Nacionalinė teismų administracija

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode