Reklama 2

Mažeikiuose duris atvėrė modernizuota biblioteka

  Vasario 15-ąją po beveik dvejus metus trukusios renovacijos atidaryta Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Ta proga prie bibliotekos atidengta skulptūra „Laisvam žodžiui“, šventės dalyviams pristatyta tapybos darbų paroda, vyko koncertas. Bibliotekos kolektyvą sveikino meras, kolegos, draugai, kiti svečiai.

Atidengė skulptūrą

      Bibliotekos atidarymo šventės pradžioje atidengta mažeikiškio skulptoriaus Pauliaus Daujoto sukurta skulptūra „Laisvam žodžiui, kurioje, pasak autoriaus, raidžių kratinyje slepiasi žodis. P. Daujotas dėkojo padėjusiems sukurti ir pastatyti skulptūrą, kuri jau yra 13-oji jo sukurta ir Mažeikiuose pastatyta skulptūra.

Linkėjo daug skaitytojų

      Bibliotekos kolektyvą sveikinęs Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys linkėjo, kad joje niekada netrūktų lankytojų: „Leiskite pasidžiaugti pirma tokia gera idėja – atidengta skulptūra „Laisvam žodžiui“, kuri labai tinka prie bibliotekos. Antra, džiugu, kad šitas kultūros židinys atidaromas Valstybės gimtadienio išvakarėse. Trečia, džiugu, kad tai paskutinis objektas 2007–2013 m. „Regioninės ekonomikos augimo centrų plėtros“projektų, kuris užbaigtas kaip tik šiuo praėjusiu laikotarpiu. Be to, biblioteka atidaryta kaip tik tada, kai paskelbti Bibliotekų metai.“

      Meras dėkojo visiems, kurie prisidėjo prie šio objekto renovacijos, ir linkėjo, kad niekad netrūktų skaitytojų, žmonių, kuriems rūpi knyga, kultūra, kad užsukę visada rastų tai, ko ieško.     

Perdavė raktą

      Renovavimo darbus atlikusios įmonės direktorius Alvydas Jonaitis, perduodamas simbolinį raktą, linkėjo, kad naujosios erdvės būtų malonios ir jaukios lankytojams, o simboliniu raktu bibliotekos kolektyvas atrakintų meilę knygai, šviesos šaltiniui.

Pristatė parodą

      Šventės metu pristatyta kraštietės Skaidrės Butnoriūtės-Kruopienės ir jos vyro Sauliaus Kruopio tapybos darbų paroda „Gyvenimas kartu“, kuri bus eksponuojama mėnesį. Pristatydamas šią parodą ir jos autorius „Šiaulių televizijos“ redaktorius Gediminas Beržinis sakė, jog tapyba yra sudėtinga ir einanti nuo Dievo: „Vieni žmonės tapo dėl to, kad užsidirbtų sau duonelei, kitiems menininkams, žmonėms, siekiantiems išreikšti save, savo sielos virpesius, tapyba duota Dievulio. Skaidrė yra nuoširdi ir į kiekvieną darbelį sudeda visą atsakomybę, tai nėra kokie pasitaškymai. Tą energetiką galite pajausti, pabūti šalia su autore. Abu jie yra kūrėjai nuo Dievo.“

Sveikino svečiai

      Atidarymo proga bibliotekos darbuotojus sveikino visas būrys svečių, tarp kurių buvo Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė, buvęs Savivaldybės tarybos narys, mero pavaduotojas Jonas Siminkevičius, buvusi bibliotekos direktorė Aldona Jonauskienė, Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro direktorius Raimundas Radavičius, muziejaus atstovai, Dailės mokyklos direktorius Zenonas Steponavičius, Rotary klubo „Liberta“ narės, Merkelio Račkausko gimnazijos direktorė Asta Žukauskienė, Vytauto Klovos muzikos mokyklos atstovės, padovanojusios muzikinę dovaną, ir daug kitų svečių.

      Šventę vainikavo Vilniaus „Domino“ teatro aktorės Austėjos Lukaitės ir pianistės Gražinos Zalatorienės koncertas.

 

 

 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode