Reklama 2

Rusijos ortodoksų patriarchas atvyko į Kubą prieš istorinį susitikimą su popiežiumi

Havana, vasario 12 d. (AFP-BNS). Rusijos Ortodoksų Bažnyčios patriarchas Kirilas ketvirtadienį atvyko į Kubą, kur penktadienį pasimatys su popiežiumi, o šis jų susitikimas bus pirmasis didžiausių krikščioniškųjų Bažnyčių vadovų susitikimas nuo istorinės Bažnyčios schizmos XI amžiuje.

69 metų Kirilas, kuris dėvėjo juodą sutaną ir baltą galvos apdangalą, buvo pasitiktas Kubos prezidento komunisto Raulio Castro (Raulio Kastro) Havanos oro uoste, kur Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovas penktadienį susitiks pokalbio su pontifiku Pranciškumi.

Šis Katalikų Bažnyčios ir Rusijos Ortodoksų Bažnyčios primų susitikimas,  numatytas penktadienio popietę, bus pirmasis nuo krikščionybės skilimo į Vakarų ir Rytų bažnyčias 1054 metais.

Istoriniam Bažnyčių vadovų pokalbiui vertėjaus diplomatinėje  tarnyboje Vatikane dirbantis lietuvis monsinjoras Visvaldas Kulbokas.

Kirilas jau ketvirtą kartą lankosi Šaltojo karo laikų Maskvos sąjungininkėje Kuboje, bet tik pirmąkart – būdamas patriarchu.

„Lankausi Kuboje ketvirtąjį kartą su labai šiltais jausmais. Atvykau čia draugystės vizito“, – sakė žilabarzdis patriarchas trumpoje kalboje, į Kubą atskridęs Rusijos vyriausybiniu lėktuvu.

„Rusijos ir Kubos žmones vienija daug metų trunkantis bendradarbiavimas ir draugystė, – pridūrė jis. – Linkiu Kubos žmonėms sėkmės.“

Pranciškus penktadienį trumpam užsuks į Havaną pakeliui į Meksiką, kur vyksta su oficialiu vizitu.

Tuo tarpu Kirilas per savo 11-os dienų kelionę taip pat aplankys Paragvajų ir Braziliją.

BNS

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode