Gripo epidemiją paskelbė 22 šalies savivaldybės

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, gripo epidemija šiandien paskelbta  Jonavos ir Akmenės rajonuose. Vakar epidemija buvo paskelbta Marijampolėje, Prienų, Šakių ir Mažeikių rajonuose. Iš viso gripo epidemiją paskelbė dvidešimt dvi šalies savivaldybės.
 
Taip pat registruotas antrasis šį sezoną laboratoriškai patvirtintas mirties nuo A (H1N1) gripo viruso atvejis Lietuvoje. Klaipėdos universitetinėje ligoninėje mirė Vakarų Lietuvos gyventoja.
 
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai primena, kad skirtingai nuo peršalimo, gripui būdinga staigi ligos pradžia, aukšta temperatūra, raumenų skausmai.

Kitaip nei peršalimo virusai, gripas gali sukelti komplikacijų, pavojingų gyvybei. Komplikacijos dažniau kyla vyresnio amžiaus žmonėms ir tiems, kurie sega lėtinėmis ligomis.

Pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo komplikacijų yra skiepai. Taip pat patariama vengti masinio susibūrimo vietų ir sąlyčio su sergančiais asmenimis, jei įmanoma, atidėti renginius, taip pat dažnai plauti rankas, o susirgus gydytis namuose ir neiti į mokyklą ar darbą.
 
Parengė Imunoprofilaktikos skyriaus specialistai.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

 

 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode