Reklama 2

Nuo Mažeikių iki pajūrio – dviračiu?

     Mažeikių rajono savivaldybės vadovai ir specialistai svarstė galimybę, kaip įrengti dviračių takus nuo Mažeikių iki pajūrio. Tuo tikslu nutarta sudaryti darbo grupę.

Gavo kreipimąsi

      Mažeikių rajono savivaldybė gavo visuomenininkų bei Mažeikių turistų klubo kreipimąsi. Pasak kreipimosi autoriaus, Savivaldybės tarybos nario Alvydo Balčiūno, Lietuvoje jau kelintus metus organizuojamos kelionės „Dviračiu aplink Lietuvą“, tačiau jų dalyvių entuziazmą temdo tai, kad tenka važiuoti pagrindiniais keliais, kur intensyvus eismas, taip rizikuojant savo gyvybe. A. Balčiūno teigimu, šios rizikos nebūtų, jei Lietuvos paribiu kiekvienoje savivaldybėje būtų įrengti dviračių takai: „Dviračių mėgėjai Mažeikių rajone pakankamai aktyvūs. Lankantis pajūryje labai dažnai galima sutikti mažeikiškių, kurie į pajūrį atvyksta automobiliais ir toliau keliauja dviračiais dviračių takais. Dauguma jų teigia, kad į pajūrį iš Mažeikių mielai vyktų dviračiu, jei tik būtų įrengtas vientisas saugus dviračių takas.“ Jo nuomone, įgyvendinus idėją „Dviračių taku nuo Mažeikių iki pajūrio“, ji galėtų sėkmingai įsilieti į bendrą šalies projektą „Dviračių taku apjuoskim Lietuvą“.

A. Balčiūno mintims pritarė ir Mažeikių turistų klubo pirmininko pavaduotojas Antanas Meškys, teigdamas, jog važiuoti keliais pavojinga ir ne taip įdomu, kaip kad keliaujant kaimo keliais ir aplankant įžymias vietoves.

 Svarstė maršrutus

      Pasak Mažeikių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjos Daivos Štakonaitės, Bendrojo plano tekstinėje dalyje kalbama apie dviračių takus, tačiau jų schema numatyta tik mieste, bet dviračių takai reikalingi ir rajone, tik svarbu, kur jie būtų tiesiami: „Jei tiestume palei pagrindinius kelius, trasa būtų trumpesnė, bet pavojingesnė. Jei palei vietinius kelius – trasa pailgėja, tačiau važiuoti maloniau.“

A. Meškys tvirtino, jog nereikėtų dviračių tako tiesti palei Mažeikių–Skodo kelią, kadangi tai pakankamai pavojinga ir ne taip įdomu. Jo nuomone, reikia važiuoti aplankant žymias vietas, o dviračių takai nebūtinai turi būti asfaltuoti: „Užsieny takai žvyruoti, tik smulkiu žvyru. Važiuoti jais pakankamai patogu ir ne taip skaudžiai kristi, kaip ant asfalto.“

Mažeikių rajono savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa nuogąstavo, jog norint važiuoti dviračiais aplinkiniais keliais, gali kilti problemų dėl žemės: „Palei vietinius kelius žemės išdalintos privatiems savininkams iki pat kelio ir jie gali nenorėti atiduoti savo žemės arba pareikalauti už ją sumokėti, ko mes galime būti nepajėgūs padaryti.“

D. Štakonaitės nuomone, galima išnaudoti pačius kelius, kadangi juose nebūna toks intensyvus eismas kaip pagrindiniuose keliuose.

A. Žiulpa kaip vieną iš galimybių siūlė tiesti taką Skuodo kelyje nuo žiedo iki Mažeikių rajono ribos, kas sudarytų šiek tiek per 18 km. Pasak A. Balčiūno, alternatyva galėtų būti Sedos link senuoju keliu. D. Štakonaitė palaikė šią mintį tvirtindama, jog kelias Seda–Dagiai nėra labai apkrautas, be to, Sedoje yra pakankamai vietų, kur galima išmiegoti: „Pastatai yra, tik gal trūksta informacijos.“

Apibendrindamas diskusiją, A. Balčiūnas tvirtino, jog šio susitikimo tikslas ir buvo apsvarstyti, bandyti įžvelgti galimybes. Jo nuomone, poreikis yra, svarbu ieškoti sprendimo: „Tarėmės su Skuodo, Kretingos rajonų nevyriausybinėmis organizacijomis. Galvojame, gal reikėtų organizuoti platų susitikimą visoms trims savivaldybėms.“

Idėjai pritarė

      Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys pritarė iškeltai idėjai ir tvirtino, jog tai ne vienadienis projektas, kurį būtų galima šiemet pradėti ir baigti: „Iniciatyva gal ir gera, dviračiai populiarėja, tačiau mums reikia aptarti, ko mes norime, kokie planai. Tiesiant dviračių taką, susidursime su privatininkais, kurie nenorės atiduoti žemės arba prašys sumokėti tiek, kad tikrai neturėsime iš kur. Turime parengti viziją, pro kur važiuoti. Manau, reikėtų Skuodo link, nors Plungė turi taką aplink Platelius. Važiuojant Skuodo link, būtų galima užsukti į Bugenius, Ukrinus, Židikus... Reikėtų pasikviesti „Telšių regiono kelių“ atstovus, kad pasakytų, ką jie numatę, kreiptis į Susisiekimo ministeriją, Lietuvos kelių direkciją. Reikia tiesti ne tik rajone, bet ir toliau. Galėtų Turizmo departamentas prisidėti. Jei parengtume projektą, galėtume svarstyti. Ačiū už idėją. Jeigu nieko nenorėsime, negvildensime, nieko ir nebus. Su dviračių takais rajone nėra gerai, turime atkreipti dėmesį, kad būtų geriau. Norint padaryti, reikia intensyviai dirbti.“ Pasak mero, jis pasirengęs prisiimti įsipareigojimą pasikalbėti su kitomis savivaldybėmis bei ministerijomis.

      Idėją palaikė ir vicemerė Sigutė Bernotienė, tačiau, jos nuomone, dviračių takai turi būti nutiesti taip, kad būtų galima privažiuoti prie lankytinų vietų, nes, pasak jos, privalu žinoti žymias vietas. Pasak Kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Angelės Rupkutės, kitas susitikimas ir galėtų būti skirtas lankytinų vietų peržiūrai ir maršrutų suderinimui.

Sprendimas – sudaryti darbo grupę

      Mero siūlymu, nutarta sudaryti darbo grupę, kuri, pasak jo, turėtų būti darbinga ir apsvarstyti visas galimybes. A. Tenys grupės vadovu paskyrė Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Saulių Šiurį, į darbo grupę įtraukti siūlė A. Balčiūną ir Turistų klubo atstovą kaip idėjos autorius, D. Štakonaitę, A. Rupkutę, A. Žiulpą, gal dar kitus specialistus, o kai kuriuos žmones pasikviesti kaip konsultantus.    

Komentarai  

+1 #6 as 2016-01-27 12:34
Labiausiai norėtųsi dviračių tako iki sodų, esančių už Vytauto gatvės. Ten dviratininkų tikrai daug, o važiuoti tenka pagrindiniu keliu, nuolat rizikuojant būti sužalotam. Nepakenktų ir į Viekšnių pusę, bent jau iki Krakių. Iš ten tikrai ne vienas žmogus važiuotų dviračiu į darbą.
Cituoti
+3 #5 Butu 2016-01-21 12:39
Smagu jei pirma irengtu normalius dviraciu takus nuo kolektyviniu sodu, kuriuose pastaruoju metu gyvena daug seimu su vaikais. ,,Šilas", ,,Papartis", ,,Pusynas". Vytauto gatves saligatviu praktiskai neimanoma vaziuoti. Atkreipkite demesi kiek pavasari, vasara yra vaziuojanciu zmoniu sia kryptimi i miesta, ir is miesto. Vaikai mielu noru pavasari vaziuotu dviraciu iki mokyklos, jei butu saugu, o dabar vazineja centrinemis gatvemis. O cia norai, iki pajurio, juokinga. Susitvarkykime bent jau tai kas aplink mus, musu rajone.
Cituoti
+1 #4 Tai 2016-01-21 08:40
nors iki Plinkšių , Platelių nutieskite dviračio taką ir tai bus labai gerai. Na o iniciatorių nurodytas maršrutas per Skuodą , Kretingą - liūdnas.
Cituoti
+1 #3 Dviratis 2016-01-20 20:59
sveikinu šaunios idėjos autorius ir tikiuosi, kad žodžiai kažkada virs kūnu
Cituoti
+1 #2 Kodėl 2016-01-19 21:52
kryptis tikPalanga, į Liepoją trumpiau ir keliai ne pagrindiniai, numatoma kelio rekonstrukcija. Per Barstyčius ir Salantus puikus kelias iki Palangos , nors galima ir per Žemaičių Kalvariją nuo ten senuoju keliu iki Platelių ir į Salantus. Klausimas ka toj Palangoj veikt laukinio turizmo mėgėjams?
Cituoti
+1 #1 x 2016-01-19 12:00
as tai manau kad dar per mazai sviesoforu yra, butu galima ju irengti ir dviraciu takuose?
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode