Reklama 1

Seime vyko konferencija

Sausio 15 d. Seime vyko konferencija „Valstybinės kalbos politika ir asmenvardžių rašyba valstybės dokumentuose“, kurioje siekta aptarti piliečių iniciatyva pateiktą įstatymo projektą, reglamentuojantį asmenvardžių rašybą dokumentuose. Pranešimus skaitė žymūs Latvijos Respublikos politikai ir mokslininkai – prof. dr. Ina Druvietė (Ina Druviete) ir prof. dr. Maris Baltinis (Māris Baltiņš). Svečiai susipažindino su Valstybinės kalbos politika Latvijoje bei Europos teise ir asmenvardžių vartosenos praktika Latvijoje.

 

Sveikindamas konferencijos dalyvius Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas atkreipė dėmesį, kad asmenvardžių rašybos dokumentuose klausimas po nepriklausomybės atkūrimo tapo vienu iš kebliausių komiteto kuruojamų sričių klausimų. Juo labiau, kad jis yra ir kalbos, ir žmogaus teisių, taigi, ir konstitucinės vertybės klausimas. Seimas yra pradėjęs svarstymus jau nebe vieno teisės akto projekto, kuriais siekiama reglamentuoti kitų kalbų asmenvardžių rašybą Lietuvos valstybės asmens dokumentuose.

Piliečių iniciatyva pateiktam įstatymo projektui svarstyti Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas paskirtas pagrindiniu komitetu. R. Paliukas priminė, kad projektą svarstys konsultuodamasis su ekspertinėmis institucijomis ir su tomis, kurios yra įgaliotos priimti sprendimus valstybinės kalbos norminimo klausimais. Iš esmės ir penktadienį vykusi konferencija buvo įstatymų leidėjų konsultacija su specialistais, siekimas pažinti platesnį kontekstą, žinoti, kokia yra kitų šalių, ypač Lietuvos kaimynų patirtis.

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – O. Posaškova)

Lietuvos Respublikos Seimas

BNS

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode