Seimui įteisinus išmokas už anūkų priežiūrą, jas gautų dar apie 200 senelių

Eglės Radišauskienės teigimu, pataisos dėl ligos išmokų seneliams galiotų atgaline data – nuo kovo 16-osios, kai buvo paskelbtas karantinas.      

„Situacija yra tokia, kad kai kurie tėvai, kurie kartu negyvena, bet kurie nėra išsiskyrę, arba yra, bet vienas iš tėvų neprižiūri vaiko, jiems buvo reikalinga pasinaudoti senelių pagalba. Jiems buvo išduoti nedarbingumo pažymėjimai, bet neapmokėti. Tokių žmonių nėra daug – apie 200“, – teigė ji praėjusią savaitę Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete.

Komitetas svarstė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas, leidžiančias per karantiną vaikus prižiūrėti seneliams ir gauti ligos išmoką. Dėl šios išimties Seimas apsispręs kitą savaitę. 

Viceministrės teigimu, šia galimybe nepasinaudotų daug naujų žmonių: „Karantino laikotarpis eina į pabaigą, nematom galimybių dabar jau atsirasti naujiems seneliams, kurie eitų prižiūrėti anūkų.“

E. Radišauskienės teigimu, vidutinė išmoka seneliams siektų apie 600 eurų.   

Dabar anūkus prižiūrintys seneliai gali gauti ligos išmoką tik tada, kai bent vienas iš tėvų negali dirbti nuotoliniu būdu arba jiems nepaskelbta prastova. Skaičiuojama, kad tokių senelių yra apie 1,3 tūkst.

Kitais atvejais šie žmonės gali gauti nedarbingumą, kuris pagrįstų nebuvimą darbe, tačiau negauna išmokos.   

Autorė Sniegė Balčiūnaitė

Vilnius, birželio 1 d. (BNS).

SAM nuotrauka

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode