Mažeikių rajono savivaldybės įgyvendintas projektas – geriausias Vakarų Lietuvoje 2015

Praėjusį penktadienį, lapkričio 27 d., Kurtuvėnuose (Šiaulių r.) apdovanoti geriausi Vakarų Lietuvoje įgyvendinti projektai pagal Vidaus reikalų ministerijos (VRM) administruojamas, šalies regioninę politiką įgyvendinančias 2007–2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemones „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra“, „Probleminių teritorijų plėtra“ ir „Prielaidų spartesnei ūkinės veiklos diversifikacijai kaimo vietovėse sudarymas“.

 

Nominacijos „Geriausias Vakarų Lietuvoje įgyvendintas projektas pagal priemonę „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra“ laureatu pripažintas ir apdovanotas Mažeikių rajono savivaldybės administracijos įgyvendintas projektas „Juodpelkio parko ir stadiono kompleksinis sutvarkymas, įrengiant pagrindinę miesto rekreacinę ir aktyvaus laisvalaikio zoną“.

Į minėtą nominaciją taip pat pretendavo dar du Vakarų Lietuvoje įgyvendinti projektai: telšiškių – „Apleistų ir užterštų Telšių miesto teritorijų prie Masčio ežero regeneravimo ir tvarkymo atlikimo darbų I etapas (I eilė)“ ir kitas mažeikiškių projektas – „Laisvės gatvės dalies viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas“.

„Labai džiugu, kad net du mūsų Savivaldybės vykdyti projektai pateko į geriausiųjų trejetuką. Visi Vakarų Lietuvos regionai teikė savo siūlymus, kompetentinga komisija vertino. Tikėjome, kad projektas „Juodpelkio parko ir stadiono kompleksinis sutvarkymas, įrengiant pagrindinę miesto rekreacinę ir aktyvaus laisvalaikio zoną“ bus tarp nugalėtojų, nes nuolat sulaukiame ir mažeikiškių, ir miesto svečių puikių įvertinimų, padėkos žodžių“, – džiaugėsi Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėja Sandra Ramanauskienė.

Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys VRM apdovanojimą vertino santūriai. Pasak jo, visada malonu sulaukti puikių darbo įvertinimų, tačiau svarbiausia – žinoti, kad dar šiek tiek pagerėjo mūsų miesto žmonių gyvenimo kokybė. Sutvarkyta didžiulė – beveik 16 ha – teritorija, kuri bus aktyviai naudojama visais metų laikais. Sukurta saugesnė ir sveikesnė gyvenimo aplinka, pagerėjo miesto estetinis vaizdas, padidėjo šios miesto zonos patrauklumas.

„Kasdien ten renkasi daugybė žmonių: vaikšto mamos su vaikučiais, mankštinasi jaunimas ir senjorai, stadione vyksta futbolo klubų treniruotės bei varžybos, visa stadiono ir parko teritorija pritaikyta žmonėms su negalia. Labai gera žinoti, kad mūsų miesto gyventojai ir miesto svečiai gali mėgautis dar viena sutvarkyta laisvalaikio ir aktyvaus poilsio vieta Mažeikiuose“, – Savivaldybės merui pritarė administracijos direktorius Bronius Kryžius.

Pirmieji projekto „Juodpelkio parko ir stadiono kompleksinis sutvarkymas, įrengiant pagrindinę miesto rekreacinę ir aktyvaus laisvalaikio zoną“ vykdymo darbai buvo pradėti dar 2013 m. spalio mėnesį. Projekto rangovas – UAB „VVARFF“. Tikslas – didinti Mažeikių miesto konkurencingumą išnaudojant turimą potencialą, sukuriant patrauklią gyvenamąją aplinką miesto gyventojams bei palankias sąlygas verslui plėtoti.

Šiuo projektu sutvarkyta 15,516 ha ploto teritorija: Juodpelkio parkas užima 8,222 ha, stadionas – 7,294 ha.

Juodpelkio parke kompleksiškai sutvarkyta poilsio ir miesto bendruomenės zona, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, poilsio ir vaikų žaidimų aikštelės, suaugusiųjų treniruokliai, parko apšvietimas, pastatyti suoliukai bei šiukšliadėžės, teritorija apželdinta bei pritaikyta neįgaliesiems. Naujo stadiono teritorijoje įrengta futbolo aikštė su dirbtine danga (treniruotėms ir varžyboms vykdyti), papildoma vaikų futbolo treniruočių aikštelė, 1 500 vietų žiūrovų tribūnos, keturi futbolo aikštės apšvietimo bokštai, įrengtos kamuolių gaudyklės, švieslentė. Stadiono teritorijoje įrengta vaizdo stebėjimo sistema, visa stadiono teritorija aptverta aukšta tvora, įrengti vyrų, moterų ir neįgaliesiems pritaikyti tualetai, prie stadiono įrengta nauja automobilių stovėjimo aikštelė bei rekonstruotos senojo stadiono tribūnos.

Dirbtinę futbolo aikštės dangą miestui dovanojo Lietuvos futbolo federacija.
Bendra projekto vertė – 1 955 873,76 € (6 753 240,7 Lt) su PVM.

Geriausių Vakarų Lietuvoje įgyvendintų projektų apdovanojimą VRM Regioninės politikos departamentas ir Centrinė projektų valdymo agentūra organizavo jau trečius metus.

Savivaldybės Ryšių su visuomene skyrius

Jono Strazdausko ir Silvijos Kazakauskaitės nuotr.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode