Duris atvėrė atnaujintas Kultūros centras

Lapkričio 27 d. vakarą į atidarymo šventę mažeikiškius ir miesto svečius pakvietė renovuotas Kultūros centras.

2012 m. birželį buvo pasirašyta projekto „Mažeikių rajono savivaldybės kultūros rūmų atnaujinimas (modernizavimas) ir aplinkos sutvarkymas“ finansavimo ir administravimo sutartis. Per daugiau nei 3 metus pagaliau pavyko įgyvendinti užstrigusį ir gerokai užsitęsusį projektą, kuriam buvo numatyta 1,39 mln (4,8 mln Lt.) eurų.

Per šį laikotarpį spėjo pasikeisti ir kultūros centro direktoriai – ilgametę kultūros veteranę Kristą Kinčienę, laimėjęs konkursą, 2015 m. balandžio mėnesį pakeitė Raimundas Radavičius.

Atėjusius į atsinaujinusį Kultūros centrą mažeikiškius pasitiko Vytauto Klovos muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras „Mažeikių dūdoriai“ ir jų vadovas Vidmantas Alčauskis.

2 a. foje susirinkusiems pristatyta paroda „Jono Švažo tapybos kalba“, kuri veiks iki 2016 m. vasario 1-osios. Apie kraštietį, Urvikiuose gimusį dailininką Joną Švažą, jo kūrybinį palikimą ir įtaką Lietuvos tapybai bei Lietuvos dailės muziejaus parengtą parodą kalbėjo šio muziejaus dailėtyrininkė Nijolė Nevčesauskienė.

Savivaldybės meras Antanas Tenys dėkojo organizatoriams ir įteikė padėkos raštą Lietuvos dailės muziejaus direktoriui Romui Budriui. Kultūros centro direktorius R. Radavičius pasveikino visus susirinkusius ir pakvietė: „Ateikite ir pamatykite, ką kalba Jono Švažo tapybos kalba.“

Malonia parodos atidarymo staigmena ir gaivaus vėjo gūsiu buvo jaunoji TV projekto „Lietuvos balsas“ nugalėtoja mažeikiškė Justina Budaitė. „Tikiuosi, kad naujai nušvitus Kultūros centrui, kultūrinis gyvenimas Mažeikiuose suklestės“, – sakė Justina, kviesdama pasiklausyti jos atliekamų dainų.
   Orkestro melodijos žiūrovus pasitiko ir renovuotoje didžiojoje salėje, o oficialios ceremonijos įžanginę dalį užpildė Kultūros centro mėgėjų teatro „Visavi“, vadovaujamo Daivos Gedvilienės, aktorių pasirodymas.

Po sveikinimo kalbų mažeikiškių šioje salėje laukė ir pirmasis renginys – Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro trijų veiksmų Johano Štrauso operetė „Vienos kraujas“.

Vytas Aleknavičius

 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode