Mažeikių rajono savivaldybė – teisme

Prieš penkerius metus Mažeikių rajono savivaldybės tarybos sprendimu parduota UAB „Mažeikių butų ūkis“ dalis Savivaldybei priklausiusių akcijų. Neseniai Šiaulių apygardos prokuratūra, įžvelgusi viešojo intereso pažeidimą, kreipėsi į teismą dėl sandorio pripažinimo negaliojančiu ir restitucijos taikymo.

Derinta ilgai

Pasak Mažeikių r. savivaldybės Teisės skyriaus vedėjo pavaduotojos Lauros Samoškaitės, akcijų supirkimas iš bendrovės akcininkų buvo inicijuotas visuotiniame UAB „Mažeikių butų ūkis“ akcininkų 2009 m. balandžio 28 d. susirinkime ir pasiūlymas parduoti akcijas pateiktas Mažeikių rajono savivaldybei kaip ir kitiems akcininkams.

      Tačiau UAB „Mažeikių butų ūkis“ visuotinio akcininkų susirinkimo protokolas bykoja, jog jau 2004 m. balandžio 16 d. pritarta akcijų įsigijimui. „Ryšium su galimu bendrovės akcijų paketo, kurį valdo Savivaldybė, pardavimu aukcione, kad nesudarytų sąlygų ne bendrovės akcininkams įsigyti didesnį nei 33 proc. akcijų paketą, bendrovei tikslinga supirkti akcininkų parduodamas akcijas“, – rašoma protokole. Tuomet nutarta bendrovei leisti įsigyti savo akcijų 4647 vnt.

„Prieš priimant Tarybos sprendimą, parengtas projektas dėl akcijų pardavimo buvo derintas su LR Vyriausybės atstovu Telšių apskrityje (Algimantu Čepiu, – aut. past.), išsiuntus paklausimą bei parengtą Tarybos sprendimo projektą. Be to, kreiptasi į UAB „Auditoriai ir konsultantai“ ir išanalizuota šios bendrovės prezidento Antano Šiupeniaus pateikta išvada. Įsitikinus, kad parengtas sprendimo projektas grįstas galiojančiais ir tinkamais teisės aktais, jis 2010 m. gegužės 04 d. buvo teiktas Tarybai, kuri nusprendė sprendimą priimti – parduoti dalį UAB „Mažeikių butų ūkis“ akcijų“, – „Būdą žemaičių“ informavo L. Samoškaitė.

Tąkart neeiliniame Savivaldybės tarybos posėdyje, išsiskyrus politikų nuomonėms ir prireikus vardinio balsavimo, daugumai Tarybos narių pritarus, už 102 tūkst. 234 litus buvo parduotos „Mažeikių butų ūkiui“ 4647 akcijos. Iki tol Savivaldybė valdė 33 proc. akcijų, po sandorio – tik 17.

Gauti skundai

Mažeikiškis Virginijus Sungaila prieš keletą mėnesių kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką, šis – į Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos Ikiteisminio tyrimo skyrių ir Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyrių dėl susidariusios situacijos tarp Mažeikių rajono savivaldybės ir jai priklausančių bendrovių ištyrimo. Skunde teigiama, jog Savivaldybė proteguoja UAB „Mažeikių butų ūkis“, kuriai, pažeisdama imperatyvius teisės aktų reikalavimus, pardavė turėtų akcijų. Pareiškėjas įvardino ir daugiau, jo manymu, daromų pažeidimų Savivaldybės bendrovėse.

„Kreipiausi Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką, šis – į STT Šiaulių valdybos ikiteisminio tyrimo skyrių. Jie atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą. Apskundė Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriui. Jie skundą atmetė. Dabar prašymus nagrinėja Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyrius ir pamatė pažeidimų“, – „Būdui žemaičių“ sakė V. Sungaila, pastebėjęs, jog Savivaldybės interneto svetainėje sąmoningai neviešinama gyventojams aktuali informacija minėtais klausimais, o tik reklamuojama būsima kandidatė į Seimo narius.

Išnagrinėta tik dalis

Kaip „Būdą žemaičių“ informavo Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausioji prokurorė Rita Dabužinskienė, pareiškimai išnagrinėti tik dalyje, būtent dėl Mažeikių rajono savivaldybės turėtų UAB „Mažeikių butų ūkis“ akcijų pardavimo: „2015 m. lapkričio 6 d. prokuroras kreipėsi į Mažeikių rajono apylinkės teismą su ieškiniu dėl administracinio akto ir sandorių, kuriais minėtos akcijos buvo perleistos, panaikinimo ir restitucijos(turto grąžinimas buvusiam jo savininkui, jei esamas savininkas turtą užvaldė neteisėtai, per klaidą arba turto perleidimo sandoris pripažintas negaliojančiu, – aut. past.) taikymo.“

Pasirengę gintis

Mažeikių rajono savivaldybės atstovė L. Samoškaitė „Būdą žemaičių“ patikino, jog administracija rengia atsiliepimą teismui, kuriame bus išsamiai išdėstyti Savivaldybės teisėtus veiksmus pagrindžiantys teisės aktai bei bus pateikti tai pagrindžiantys dokumentai.

Komentarai  

0 #3 oooooo 2017-12-03 16:11
iki šiol kas darosi Mažeikių butų ūkyje,juk viešai rašo žmonės,kad Stonkus BENDRADARBIAUJA su KRYŽIUMI
Cituoti
+2 #2 Vida 2015-11-29 22:48
Ko norėti, įprasta praktkia 'made in Mazeikiai"
Cituoti
+3 #1 vnm 2015-11-27 15:53
UAB"Auditoriai ir konsultantai" auditorius Antanas Šiupenius auditavo ir UAB"Mažeikių AP". Jis matyt etatinis savivaldybės auditorius, kaip naudinga sa vivaldybei taip parašo.
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode