Reklama 2
Reklama 1

Lietuvoje stipriai dega pernykštė žolė, Panevėžyje išdegė 45 hektarai


 

Lietuvoje stipriai liepsnoja pernykštė žolė – kiekvieną dieną ugniagesiai gelbėtojai vyksta gesinti po 70 ar net 100 žolės gaisrų.

Panevėžyje, Savitiškio gatvėje, trečiadienį stipriai įsiplieskusi ugnis vos nepasiglemžė ir gyvenamųjų namų.

Ugniagesiams ir į pagalbą atskubėjusiems gyventojams pavyko sustabdyti ugnies plitimą. Situaciją sunkino pūtęs stiprus vėjas, ugnis pasiglemžė kelias pušis ir kėsinosi į gyventojų namus vedantį taką.

Gaisro metu išdegė apie 45 hektarai žolės. Įtariama, kad ji buvo padegta tyčia. Ugniagesiai nuo liepsnų apsaugojo 7 gyvenamuosius namus ir 8 gamybinius pastatus, skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Radviliškio rajone, Sklioriškių kaime, degė žolė, nuo jos užsidegė ūkinis pastatas. Žolėse rastas sodybos savininko kūnas. Įvykio aplinkybes aiškinasi policijos pareigūnai.

Gaisro metu sudegė ūkinis pastatas, jame buvusi 1 tona šieno, atskirais židiniais išdegė apie 2 hektarai žolės ir krūmynų.

Vilniaus rajone, Paberžės seniūnijoje, Žemaitėlių viensėdijoje, atvira liepsna degė medinis ūkinis pastatas ir žolė aplinkui. Gaisro metu pastatas ir jame buvę šiaudų likučiai sudegė, išdegė apie 13 hektarai žolės.

Trečiadienį šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 78 žolės gaisrų. Jų metu išdegė 76 hektarai atvirų teritorijų.

Nuo metų pradžios jie užgesino 1344 tokius gaisrus. Jų metu išdegė 2246 hektarai atvirų teritorijų.

Nuo liepsnojančios žolės ugnis dažnai persimeta į miškus, durpynus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus. Šiemet tokių gaisrų metu liepsnos sunaikino jau 5 pastatus.

Gelbėtojams pavyko išsaugoti 112 pastatų, tarp jų ir gyvenamuosius namus.

Autorė: Ingrida Steniulienė

Vilnius, balandžio 18 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode