Reklama 2
Reklama 1

Baigiasi terminas rinkti parašus dėl kandidatavimo į Europos Parlamentą


 

Ketvirtadienį baigiasi terminas partijoms ir visuomeniniams rinkimų komitetams rinkti parašus dėl kandidatavimo Europos Parlamento rinkimuose.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) registruos tuos partijų ir visuomeninių komitetų kandidatų sąrašus, kurie turės ne mažiau kaip 10 tūkst. rinkėjų palaikymą.

Parašai renkami elektroniniu būdu bei popieriniuose lapuose, juos VRK pristatyti reikia iki ketvirtadienio darbo dienos pabaigos.

Elektroniniu būdu kol kas nei vienas iš sąrašų nėra surinkęs viso reikiamo parašų skaičiaus, nors netoli tikslo yra visuomeninis komitetas „Aušros Maldeikienės traukinys“ su 9 tūkst. parašų ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąjunga su 8,5 tūkst. parašų.

Iš viso rinkimuose pretendentais registruota 18 partijų ir visuomeninių komitetų.

Trečias pagal elektroninių parėmimų skaičių yra filosofo vedamas visuomeninis komitetas „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!“ (per 4 tūkst. parašų), Liberalų sąjūdis yra surinkęs netoli 4 tūkst. parašų.

Europos Parlamento rinkimai vyks gegužės 26 dieną, su antruoju prezidento rinkimų turu.

Lietuva į Europos Parlamentą renka 11 atstovų.

Vilnius, balandžio 11 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode