Mažeikių valdininkai galimai supainiojo viešus ir privačius interesus

Mažeikių rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjo pavaduotojas yra ir UAB „Abaga“ direktorius. Pastarąsias pareigas Vladas Narmontas eina nuo šių metų gegužės, prieš tai jas atlaisvinus mero patarėjui Vygandui Povilui Ostrauskiui. Ar teisėtai įdarbintas įmonėje ir ar gali V. Narmontas dirbti abiejuose darbuose tuo pačiu metu, pagal skundą aiškinasi Mažeikių rajono savivaldybės tarybos Antikorupcijos bei Vyriausioji tarnybinės etikos komisijos. 

Giminystės ryšiai

Pastaruoju metu žiniasklaidoje dominuoja Mažeikių r. savivaldybės mero patarėjo Vygando Ostrauskio pavardė. Mažeikių r. laikraštis „Būdas žemaičių“ rašė,  jog V. P. Ostrauskis, daugiabučių gyventojus agituodamas pritarti namų renovacijai, pats dėl savo daugiabučio elgėsi priešingai. Rajono ir šalies žiniasklaidoje publikuota, jog, šaltinių teigimu, šis mero patarėjas dėjo pastangas, kad Savivaldybė atsiskaitytų su bankrutuojančia įmone, neužbaigus daugiabučio renovacijos darbų ir gyventojams likus be namo darbų garantijos. Pastarasis klausimas taip pat iškeltas Mažeikių r. savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos posėdyje.

Kalbant apie V. Narmonto galimai neteisėtą įdarbinimą UAB „Abaga“, neatsitiktinai paminėtas ir mero patarėjas. Bendrovės 100 proc. akcininkė Virginija Vainorienė yra V. P. Ostrauskio dukra, o V. Narmontas, pasak kai kurių mažeikiškių, neoficialus žentas.

Darbovietės glaudžiai susijusios

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjo pavaduotojas pagal pareigybių aprašymą gina ir atstovauja vaiko teises ir teisėtus interesus teismuose, valstybinėse institucijose, kitose organizacijose įgyvendinant vaiko teisių apsaugos reglamentuojančius įstatymus. Lentelės ant biuro durų ir laiptų aikštelėje skelbia: UAB „Abaga“: skyrybos ir alimentai; turto paveldėjimas ir dalybos; skolų priteisimas; tėvystės nustatymas, nuginčijimas.  Apibendrinant matoma, kad įmonė teikia paslaugas, susijusias su vaikų teisėmis: „alimentai“, „tėvystės nustatymas, nuginčijimas“.

Pasak Mažeikių r. savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininkės, teisininkės Linos Rimkienės, V. Narmontas, būdamas įmonės, teikiančios paslaugas, susijusias su vaikų teisėmis, vadovas sukuria prielaidą ir galimai naudoja valstybės tarnybą asmeniniams interesams, o tai draudžia LR valstybės tarnybos įstatymo 161 str. 1 dalis: „Valstybės tarnautojui leidžiama dirbti įmonėse, įstaigose, organizacijose, nepaisant jų nuosavybės formos, teisinės formos, rūšies bei veiklos pobūdžio, ir gauti už šį darbą darbo užmokestį ar atlyginimą (toliau – dirbti kitą darbą), jeigu tai nesukelia viešųjų ir privačių interesų konflikto valstybės tarnyboje, nesudaro prielaidų valstybės tarnybą panaudoti asmeniniais interesais, nediskredituoja valstybės tarnybos autoriteto, nekliudo asmeniui, einančiam pareigas valstybės tarnyboje, tinkamai atlikti jo pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, taip pat kai tai nėra darbas tose įmonėse, įstaigose, organizacijose, kurių atžvilgiu valstybės tarnautojas turi valdingus įgaliojimus arba kontroliuoja, prižiūri jų veiklą arba priima kokius nors kitus sprendimus dėl tos įmonės, įstaigos ar organizacijos, ir kai nėra kitų aplinkybių, dėl kurių valstybės tarnautojai negali dirbti kito darbo ir gauti atlyginimo“.

 Vertins VTEK

Kaip pastebėjo Mažeikių r. savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos narė Laimutė Kačerauskienė, situacija panaši į nonsensą, kada valstybės tarnybos auditorius vadovauja privačiai audito kompanijai ir eina audituoti tos pačios valstybės įstaigos, kurioje dirba auditoriumi, arba, pasak kito komisijos nario Alvydo Balčiūno, tas pats, kas nustatyti diagnozę valstybinėje gydymo įstaigoje, o gydymui siųsti į privačią.

Antikorupcijos komisija surinktą informaciją nusprendė išsiųsti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai.

Komentarai  

+1 #3 Iš Kaimo 2018-04-16 19:47
Kaip pasibaigė giminių bizneliai ?
Cituoti
+4 #2 2015-10-28 14:18
Akcininkė Virginija Vainorienė yra V. P. Ostrauskio dukra, o V. Narmontas, pasak kai kurių mažeikiškių, neoficialus žentas. Na , tai pasak kai kurių runkelių , Narmontas yra V.P. Ostrauskio dukros sugyentinis Kaip matyti, nereik būti net oficialiu žentu , užtenka tik trilogijos autoriaus dukterį gerai pa........ ir dar viena darbo vieta garantuota.
Keista , bet kažkodėl VTEK internetinė svetainė nerodo mero patarėjo V.P. Ostrauskio viešųjų ir privačių interesų deklaracijos.
Cituoti
+7 #1 Elitas 2015-10-27 16:06
Šakės abiems. Turėtų būti. Bet Mažeikių politikėliai užglaistys.Girdėjau, kad VTEK irgi saldžiai gieda, net nematęs dokumentų. Va taip mūsų Lietuvėlėje:(
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode