Mažeikiuose nuskambėjo „Vilties paukštė 2015“

Spalio 15 dieną Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centre vyko respublikinė neįgaliųjų žmonių dainų šventė „Vilties paukštė 2015“. Į ją sugužėjo devyni kolektyvai iš Telšių, Skuodo, Kuršėnų, Meškuičių, Akmenės, Pakruojo, Mažeikių ir Plungės. Pasak Mažeikių rajono bendruomenės centro vadovės Audronės Šimkuvienės, šventės dalyvių skaičius perkopė šimtą. Lietuvos neįgaliųjų draugijos atstovė priminė, kad, kaip ir kasmet, „Vilties paukštė“ savo sparnus skleidžia šešiuose Lietuvos miestuose, šiemet Mažeikiai yra antrasis miestas, kuriame ji nutūpė.

 

Linkėjo naujų idėjų

Renginyje dalyvavusi Savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskienė kolektyvams linkėjo, kad atskridusi vilties paukštė plasnotų dar ilgai ir atneštų daug naujų idėjų. Mero pavaduotoja džiaugėsi kolektyvų šokiais, dainomis, kurie užburia žiūrovus, ir dalyviams linkėjo: „Svarbiausia, būkim optimistai.“ Į „Vilties paukštę“ skambių dainų pasiklausyti atvyko ir Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Jolanta Kekytė. „Ši šventė – rezultatas, ką jūs per metus atlikote, o jūs darote labai didelį socialinį darbą“, – sakė J. Kekytė bei dėkojo šventės dalyviams, vadovams ir visiems susirinkusiems. Šventės iniciatorius Mažeikių rajono neįgaliųjų draugijos vadovas Edvardas Najulis dalyviams linkėjo švęsti, dainuoti, šokti: „Nes mes esame ne neįgalūs, mes esame sveiki.“

Atstovavo trys kolektyvai

„Vilties paukštėje 2015“ dalyvavo Meškuičių vokalinis ansamblis „Viltis“, „Svaja“ iš Kuršėnų, Akmenės vokalinis ansamblis „Akmena“, taip pat „Krantų gėlė“ iš Skuodo, Pakruojo – „Šiladis“, „Sugrįžk, jaunyste“ iš Plungės ir du kolektyvai iš Telšių – vokalinis ansamblis „Svaja“ ir neįgaliųjų ir neįgalių pensininkų draugijos instrumentinis ansamblis „Unoravi“. Mažeikiams atstovavo Bendruomenės centro vokalinis ansamblis, moterų šokių kolektyvas ir kapela. Šventinį „Vilties paukštės“ koncertą energingu šokiu pradėjo Mažeikių moterų šokių kolektyvas.

Kiekvienas kolektyvas dainavo po tris kūrinius, vieni atliko lyrines dainas, kiti energingesnes, tačiau visi įrodė, kad daug ir nuoširdžiai dirba, o rezultatais nudžiugino visus susirinkusius.

Po renginio – gardžios vaišės

Šventės pabaigoje padėkos žodį tarė Lietuvos neįgaliųjų draugijos atstovės, kurios džiaugėsi dalyvių pasirodymais ir įteikė kolektyvams padėkas už dalyvavimą. Šventę vainikavo Mažeikių moterų šokių kolektyvo premjerinis šokis „Linksmapolkė“. Šventę vedusi A. Šimkuvienė renginį pradėjo žodžiais: „Tai ne konkursas, o gerosios patirties pasidalijimas“, todėl po renginio dalyviai ir žiūrovai buvo kviečiami neišsiskirstyti, pabendrauti ir gardžių vaišių paskanauti.

Žiūrovė Janina Butkuvienė teigė labai mėgstanti tokius renginius, o „Vilties paukštė“ jai labai patiko savo smagia nuotaika, visi kolektyvai sugebėjo liaudies motyvus parodyti nenuobodžiai, o jų atliktos dainos buvo su cinkeliu.

Kristina KONČIŪTĖ

Nuotraukos Edvardo NAJULIO

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode