Reklama 2

Į jubiliejinį koncertą kvietė bažnyčios varpai...

Šeštadienio popietę Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje vyko Tarptautinio meno festivalio ,,Mažeikiai 2015“ atidarymo sakralinės muzikos koncertas „Mano  Lietuva“,  kurį  kaip  padėką  už  ilgametę  meilę  ir pagarbą  savo  talento  gerbėjams  dovanojo  vokalo  muzikos virtuozas, operos  legenda,  Lietuvos nacionalinės  kultūros  ir  meno  premijos  laureatas, rugsėjo 22-ąją  šventęs garbingą 80-mečio  jubiliejų, maestro Virgilijus  Noreika ir jo scenos draugai.

Apie maestro

      Legendinio tenoro Kipro Petrausko mokinys, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, Lietuvos operos grandas V. Noreika užima pirmaujančią poziciją lietuvių vokalinėje muzikoje kaip unikalaus, nepaprasto grožio tembro tenoras, nepakartojamas  dainų  interpretatorius, koncertavęs su Lietuvos ir užsienio šalių orkestrais. Maestro gastroliavo Bulgarijoje, Rumunijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Italijoje, Danijoje, Suomijoje, Švedijoje, JAV, Kanadoje, Čilėje, Peru, Argentinoje, Venesueloje, Japonijoje ir kt. V. Noreika per daugiau nei penkis dešimtmečius besitęsiančią solisto karjerą surengė  beveik 1000 solinių  koncertų-rečitalių!

      V. Noreiką ypatingai džiugina ir jaudina susitikimai su Lietuvos klausytojais, todėl Maestro yra pasiryžęs surengti kuo daugiau koncertų įvairių šalies regionų miestų bei miestelių salėse ir bažnyčiose. Šiems susitikimams-koncertams paruoštas padėkos koncertų ciklas „Virgilijus Noreika. Mano Lietuva“. Ši  ypatinga  programa  skirta visiems ir kiekvienam.

      „Kol dar balsas skamba ir sveikata leidžia, tol dainuosiu publikai. Jaučiu, kad mano atliekamos dainos, arijos iš populiarių operų ir operečių dar žmonėms reikalingos, o ir man pačiam tie koncertai, bendravimas su publika suteikia žvalumo, energijos bei gyvenimo ir kūrybos džiaugsmo“, – viename iš interviu pasakojo V. Noreika.

       Drauge su Maestro V. Noreika koncerte dalyvavo jo klasės absolventas, nestokojantis įdomių sumanymų ir kūrybinių idėjų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, Choro dirigavimo katedros vedėjas, choro dirigentas ir dainininkas Dainius Puišys (baritonas) bei žymus vargonininkas Bernardas Vasiliauskas,  kuris ne tik akompanavo  dainininkams, bet  ir atliko solinę  programą vargonais.

Koncerte skambėjo J. Naujalio, M. K. Čiurlionio, A. Bražinsko, K. Kavecko, L.V. Lopo,  Ch. Gounod,  Ch. Bizet, F.Šuberto, W. A. Mozart, G. Faure, A. Stradella, C. Franck,  E. Bossi ir kitų kompozitorių nepakartojamo grožio sakralinės  muzikos  kūriniai.

       Koncerto vedėjas – žinomas muzikologas, publicistas, radijo ir televizijos laidų vedėjas, Lietuvos vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas Viktoras Gerulaitis.

Įteikė padėką

Renginyje dalyvavusi Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė dėkojo už suteiktą progą: „Noriu padėkoti, kad turėjome tokią puikią progą pasiklausyti nuostabios muzikos. Taip pat turiu progą padėkoti ir mūsų garbės piliečiui Sauliui Sondeckiui, choro „Draugystė“ vadovui Ričardui Grušui už tai, kad turėsime galimybę išgirsti ir kitus puikius koncertus. Šiandien man didžiulė garbė Mero vardu įteikti profesoriui Virgilijui Noreikai padėką už dalyvavimą Tarptautiniame meno festivalyje „Mažeikiai 2015“.“

„Ėjimas Apvaizdos keliu...“

„Atlikdamas kitų kompozitorių kūrinius, didžiąja dalimi jūs mokote mus maldos. Ar tai skambėjo atgailos kupina giesmė, tarytum nusileidžianti ant žemės, paliekanti žmogaus širdį, sugrubusią, kaltės prislėgtą širdį. Savo talentu jūs pakėlėte nuo žemės besimeldžiančio žmogaus širdį ir pakėlėte taip aukštai, sukurdamas mūsų sielose įvairiausias vizijas, jūs leidote pasijusti visai kitu Dievu. Kaip jojo vaiku, o gal kaip du susitikę kūrėjai?

Gerbiamas profesoriau, jūs esate meteoras, švystelėjęs padangėje, kuris dovanoja savo talento galybės šviesą, jūs paskui save traukiate švytinčią, šviečiančią juostą. Dėkoju apvaizdai, kad jis globojo jus per tokį ilgą gyvenimo kelią. Tai, suprantama, ėjimas. Jūs eidamas per Apvaizdos globojamą kelią daug išdalinote savęs ir, ko gero, nesuskaitomos minios žmonių dėkingos jums, kad kartais įkvepiate, priverčiate susimąstyti, pajusti savo vertę, pamatyti, kokia brangenybė yra buvimas. Dėkingų žmonių minios... Ir šis dėkingumas tebūna jūsų šios kelionės prasmė.

Ruduo. Ar iš daugiaaukščio pro langą žvelgdami mažeikiškiai, ar galbūt skubėdami Žemaitijos keliais pamatysime, kaip virš Žemaitijos kyla rūkai. Kiekvienas iš mūsų pagalvosime, kaip aidi virš Žemaitijos kylantis rūkas profesoriaus, nepalyginamo genijaus balsas. Lietuviškų ir pasaulio kūrinių balsas ir dvasia“, – sveikindamas maestro kalbėjo Mažeikių šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos administratorius kanauninkas Zenonas Degutis.

Ernesta ŠNEIDERAITYTĖ

Autorės nuotraukos

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode