Italų pareigūnai skelbia apie ypatingą romėnų monetų atradimą


 

Italijos pareigūnai pristatė „epochos masto“ atradimą – šimtus auksinių romėnų laikų monetų, rastų kasant žemę naujo daugiabučio statybų aikštelėje šalies šiaurėje.

Statybininkai, praėjusią savaitę kasdami žemę istoriniame Komo centre, rado nedidelį akmeninį indą su maždaug 300 monetų.

Kultūros ministras Alberto Bonisoli (Albertas Bonizolis) pirmadienį drauge su archeologais ir karabinierių meno skyriaus pareigūnais pademonstravo pirmąsias 27 jau sukataloguotas monetas.

Monetos, kaip manoma, yra nukaldintos 474 metais prieš mūsų erą. Pasak ministro, jos yra ypatingos, bet dar ne visiškai perprastos, pirmiausia dėl to, kad indas, kuriame jos buvo, yra neįprastas palyginus su romėnų laikų amforomis – įprasta tų laikų tara.

Spaudos konferencijoje A. Bonisoli paeiškė: „Tai daugiau nei išskirtinis (radinys), jis – epochos masto, vienas iš atradimų, kurie žymi istorijos kursą.“

Roma, rugsėjo 11 d. (AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode