Šiaurės Korėjoje per smarkius potvynius žuvo mažiausiai 76 žmonės

 

 

Šiaurės Korėjoje per smarkius potvynius žuvo mažiausiai 76 žmonės ir dar 75 laikomi dingusiais, dauguma aukų – vaikai, ketvirtadienį pranešė Raudonasis Kryžius.

Pietų Hvanghės ir Šiaurės Hvanghės provincijose dėl smarkių liūčių sukeltų potvynių ir žemės nuošliaužų be namų liko tūkstančiai žmonių. Buvo sugriauta daugiau nei 800 pastatų, įskaitant gyvenamuosius namus, klinikas ir mokyklas. Raudonojo Kryžiaus savanoriai ieško išgyvenusiųjų.

„Tūkstančiai neteko savo namų ir jiems skubiai reikia medicininės pagalbos, pastogės, maisto, geriamojo vandens ir sanitarinių sąlygų užtikrinimo“, – sakė Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijos (IFRC) Šiaurės Korėjos biuro atstovas Johnas Flemingas (Džonas Flemingas).

„Artėjant šaltajam metų sezonui, mes taip pat susirūpinę, kad ši nelaimė padidins ligų pavojų ir maisto trūkumą kai kuriose bendruomenėse“, – kalbėjo jis.

Neturtinga Šiaurės Korėja yra itin jautri gamtos stichijoms. 2016 metais Šiaurės Hvanghės provincijoje per potvynius žuvo daugiau nei 130 žmonių, šimtams tūkstančių gyventojų prireikė maisto ir pastogės.

Didžiąją šalies teritorijos dalį sudaro plikos, seniai iškirstos kalvos ir kalnai, per kuriuos lietaus vanduo netrukdomai srūva žemyn.

1994–1998 metais šalį nusiaubė virtinė potvynių ir sausrų, iš dalies lėmusių šimtus tūkstančių žmonių gyvybes nusinešusį badą. Prie sunkumų taip pat prisidėjo prastas šalies ekonomikos valdymas ir Sovietų Sąjungos paramos nutraukimas.

Pchenjanas, rugsėjo 6 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode