Ukrainos prorusiški separatistai: Ukraina rengiasi puolimui

 

 

Doneckas, rugsėjo 2 d. („Interfax“-BNS). Rytų Ukrainos prorusiškų separatistų apsišaukėliškoji Donecko „liaudies respublika“ (DLR) sekmadienį pareiškė, jog Kijevas rengia plataus masto puolimą, padedant JAV ir Kanados kariniams instruktoriams.

Anot DLR karinio štabo atstovo spaudai Danielio Besonovo, trys Ukrainos jungtinių pajėgų brigados, įskaitant šturmo desantinę brigadą, ir „Azov“ bataljonas yra tiesioginėje karinėje parengtyje DLR pasienyje.

„Mūsų žvalgybos duomenimis, puolimui yra pasirengusi 36-oji Ukrainos jūros pėstininkų brigada, 56-oji motorizuotų pėstininkų brigada ir 79-oji šturmo desantinė brigada. Joms parūpinta užnugario parama“, - sakė D. Besonovas.

Jo žodžiais, galimai operacijai vadovauja kariniai instruktoriai iš JAV ir Kanados.

Kaip jau buvo skelbta, penktadienio pavakavę žuvo DLR lyderis Aleksandras Zacharčenka per sprogdinimą vienoje iš separatistų kontroliuojamo Donecko miesto kavinių dviprasmišku pavadinimu „Separ“. Per incidentą taip pat žuvo A. Zacharčenkos asmens sargybinis, o dar 12 žmonių buvo sužeisti.

Kremlius ir separatistų valdžia dėl A. Zacharčenkos nužudymo kaltina Kijevą, o šis tvirtina, kad sprogdinimas yra susijęs su maištininkų vidaus nesutarimais ir Rusijos troškimu kontroliuoti šias teritorijas.

Doneckas, rugsėjo 2 d. („Interfax“-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode