Reklama 2

Parama – jos prašiusiems klubams

Savivaldybės sporto taryba išdalino rezerve buvusias lėšas

      Ketvirtadienį Savivaldybės sporto tarybos posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl lėšų, paliktų rezerve, paskirstymo jų negavusiems klubams bei kitiems pageidaujantiems sportininkams. Taip pat išklausytas kaimynų latvių kvietimas į Ežerėje vyksiantį renginį.

Pinigai – po ataskaitų

Posėdyje spręsta dėl lėšų sporto klubams paskirstymo, pateikta informacija dėl paraiškų teikimo ir išklausytos klubų ataskaitos apie jų veiklą.

      „Praėjusį kartą buvo palikę keletas klubų be pinigų. Suskaičiavus, kiek iš viso turime lėšų, keletą iš jų galėtume pradžiuginti, – sakė Sporto tarybos pirmininkė, vicemerė Sigutė Bernotienė. – Buvo skirta 200 tūkst. litų, arba 57929 eurai. 10 tūkst., arba 3000 Eur, skirta sportininkų premijavimui, 100 tūkst. Lt, arba 28962 Eur, skirta Mažeikių krepšinio klubui „Mažeikiai“. Dabar klubams galime išdalinti dar 8618 Eur.“

      Pasak pirmininkės, rezerve buvo paliktas ledo ritulio klubas „Smūgis“, automobilių sporto klubas „Auto-Technoma“, šachmatų klubas „Matas“ ir šaškių klubas „Venta“. „Siūlyčiau pirmiausia išklausyti klubų ataskaitas, o tada skirstyti lėšas, – pateikė pasiūlymą S. Bernotienė. – Kodėl šie klubai buvo palikti rezerve? Norėjome, kad klubai pristatytų savo veiklą. „Smūgiui“ skirti pinigai atidėti todėl, kad komanda pavėlavo pateikti ataskaitą ir pagal mūsų nuostatus išvis neturėtume skirti pinigų, bet padarėme išimtį.“

      Tarybos nariams sutikus pirma išklausyti ataskaitas, paaiškėjo, kad nei „Smūgio“, nei „Auto-Technomos“ atstovai į posėdį neatvyko, tad jiems lėšų skyrimas nebuvo svarstomas.

Nepaisė sąmatos

      Šachmatų klubo „Matas“ vadovas Gintaras Paulauskas informavo, jog mažeikiškiai šachmatininkai rengia rajono pirmenybes, kurios trunka tris mėnesius, dalyvauja Žemaitijos turnyruose ir pelno prizines vietas, rašo projektus ir pagal juos rengia turnyrus, bendrauja su Latvijos Republikos Liepojos sportininkais, dalyvavo Liepojoje surengtame tarptautiniame turnyre, vykdo žaidimą per internetą. Klube yra 23 nariai, dar moko žaisti šachmatais apie 20 vaikų. „Problema ta, kad dėl lėšų trūkumo dar neapdovanojome rajono čempionato prizininkų, taip pat reikia pinigų nuvykti į varžybas. Dažnai vykstame iš savo lėšų. Taip pat norėtųsi paskatinti Gintarę Paulauskaitę, kuri dalyvauja šalies rinktinėje ir garsina Mažeikių vardą užimdama prizines vietas“, – sakė G. Paulauskas.

      Sporto tarybos narys, mero patarėjas Vygandas Ostrauskis papriekaištavo, jog klubas nesusitvarkė su sąmata ir neatkreipė dėmesio, jog Savivaldybė gali prisidėti 30 proc.: „Pasėdėkit vieną dieną prie sąmatos ir susitvarkysit. Kadangi šį kartą keli klubai atsisakė paramos, galima išdalinti daugiau.“

      Sporto tarybos narėLaima Nagienė prašė daugiau viešinti savo pasiekimus spaudoje ir kitur, kad apie klubą būtų žinoma, taip pat skaičiuoti ne tik gautas lėšas, bet ir prisidedamas savo.

Neturi patalpų

      Pasak Petro Rakščio, šaškių klubo „Venta“ vadovo, šaškininkai individualiose rungtyse dalyvauja rajono, respublikinėse ir tarprespublikinėse varžybose. Klube yra apie 20 narių, daugiausia senjorų, o Algimantas Urbonas dirba su jaunaisiais šaškininkais, tačiau neturi patalpų, kaip ir klubas „Matas“. S. Bernotienė pažadėjo paieškoti patalpų ir kaip nors abiem klubams padėti.

Reikia įrodyti

      Stalo teniso klubo „Vijurkas“ treneris Raimondas Jackevičius teigė, jog lėšų buvo gauta, bet jų vis tiek trūksta: „Mūsų klubas įkurtas 1993 metais, yra vienas tituluočiausių klubų. 18 kartų buvome respublikos čempionato prizininkai, iš jų 9 kartus – čempionai. Šiuo metu vieninteliai žaidžiame aukščiausiojoje lygoje. Dar trys komandos žaidžia žemesnėse lygose. Klube apie 40 narių. Mūsų čempionatai yra su išvažiuojamaisiais turais, dažniausiai tenka važiuoti į kitą Lietuvos pakraštį, taip pat nepigus inventorius, kuris reikalingas, norint išlaikyti aukštą lygį.“

      V. Ostrauskio teigimu, klubas neapskaičiuoja savo lėšų, kad Savivaldybės prisidėjimas neviršytų 30 proc., ir prašė atidžiau pagrįsti finansinius išteklius, galinčius įrodyti, jog reikalinga didesnė parama. R. Jackevičius pažadėjo ieškoti rėmėjų ir pasistengti įtilpti į 30 proc. limitą.

Brangus sportas

      Karatė klubo „Danas“ vadovas Artūras Gerikas akcentavo, jog klubas turi didelį įdirbį vaikų užimtume. Yra apie 120 vaikų. „Tai brangus sportas, – sakė A. Gerikas. – Reikalinga speciali apranga, be to, Lietuvoje varžybų mažai, todėl, norint pasiekti aukštą meistriškumo lygį, privalo dalyvauti Pasaulio ir Europos čempionatuose. Mūsų vaikai važiuoja į įvairias pasaulio šalis, o šiemet norime surengti Lietuvos vaikų čempionatą Mažeikiuose lapkričio mėnesį. Jį organizuojame trys klubai, tad norėtume, kad skirtumėte lėšų kiekvienam iš organizatorių.“

      Kikbokso klubas „Okamis“, pasak jo vadovo Tomo Jonausko, gyvuoja 4 metus, dalyvauja varžybose, nori organizuoti turnyrą Mažeikiuose, tačiau tam reikalingos lėšos, be to, būtina platforma, ant kurios turi būti pakeltas ringas.

  Paskirstė lėšas

      Išklausius ataskaitas ir aptarus, kiek kuriam klubui reikėtų pinigų, paskirstytos turimos lėšos. Karatė klubai „Danas“, „Vytis“ ir „Žemaitis“ gavo po 1000 Eur, tiek pat skirta stalo teniso klubui „Vijurkas“ ir kikbokso klubui „Okamis“. Šaškių klubui „Vytis“ paskirta 300 Eur, o šachmatų klubui „Matas“ – 400 Eur.

      Kadangi klubams sunkiai sekasi vesti apskaitą, teikti ataskaitas, rengti paraiškas, Sporto tarybos narys Romas Milevičius paaiškino, kaip teisingai tai turi būti daroma, ir dėl neaiškumų siūlė kreiptis pagalbos.

Kvietė dalyvauti bėgime

      Posėdžio pradžioje S. Bernotienė pristatė svečius iš Latvijos, Saldus apskrities sporto vadovę Elgą Grota bei Ežerės atstovą. Pasak S. Bernotienės, Mažeikių rajonas anksčiau glaudžiai bendradarbiavo su latviais, ypač su Ežere, vykdavo tradiciniai bėgimai Ežerė–Mažeikiai ir Mažeikiai–Ežerė, tačiau ši tradicija nutrūko, dabar partneriai vėl norėtų atgaivinti ryšius ir kviečia dalyvauti rugsėjo 27 d. Ežerėje vyksiančiame renginyje bei 10 km bėgime Mažeikiai–Ežerė.

      E. Grota informavo, jog toks bėgimas būdavo ir norėtų vėl jį atnaujinti: „Bus pagal atskiras amžiaus grupes, nuo 51 m. – senjorai. Labai prašome dalyvauti. Kelias visas jūsų ir dalyviai – jūsų, visa kita – mūsų.“

      Kadangi šiemet pavėlavo informacija, pasak S. Bernotienės, mažeikiškiai bėgs 5 km, o jau kitais metais – visą distanciją. Sporto tarybos narė L. Nagienė paprieštaravo, jog kiekvienas galėtų pasirinkti, kiek jam bėgti, gal bus norinčių įveikti visą distanciją ir šiemet.

      Sporto tarybos pirmininkė kvietė norinčius dalyvauti, o jeigu tokių atsirastų, registruotis pas sporto specialistą Petrą Norvilą. „Startas bus prie buvusios senosios Buknaičių mokyklos, sportininkus nuvešime ir parvešime atgal, pasirūpinsime jų saugumu, lydės policijos ekipažai“, – informavo S. Bernotienė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode