Į Tirkšlių pušyną vėl sukvietė „Kermošius“

Šeštadienio popietę Tirkšlių pušyne vyko tradicinis „Kermošius 2015“, kuriame veikė Tirkšlių seniūnijos bendruomenių „Rudenėlio gėrybių“ turgus. Parodyti savo išaugintą derlių išradingumo netrūko Letenių, Balėnų, Pievėnų, Užlieknės bei Tirkšlių bendruomenėms.

Norintieji galėjo dalyvauti orientacinėse varžybose „Paslėptas lobis“.

Dalyvavo svečių

Šventė prasidėjo svečių ir dalyvių šventine eisena per miestelį į Tirkšlių pušyną, kur vyko šventė-koncertas „Šoka visa Lietuva“. Renginyje, be savų, dalyvavo ir aplankė išradingai įsikūrusius Tirkšlių seniūnijos ūkininkų kiemelius svečiai: švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas, Savivaldybės meras Antanas Tenys bei Žemės ūkio skyriaus vedėjas Rimantas Gramas.  Kiemelių šeimininkai svečius pasitiko su vaišėmis ir pristatė savo bendruomenes. Kiekviena bendruomenė apdovanota už aktyvumą, išradingumą, draugiškumą ir išskirtinumą.

Sveikino ir dėkojo

„Puiki tradicinė šventė, kuri apvainikuoja žemdirbių darbą derliumi. Džiugu, kai visi po darbų galime kartu pabūti, pašokti, pabendrauti ir pasidžiaugti tuo, ką esame nuveikę. Noriu padėkoti žemdirbiams, kad jie turi aštrų protą, nenuilstančias rankas, myli žemę, augina duoną“, – visiems linkėdamas gražios šventės sakė Savivaldybės meras A. Tenys.

A. Pitrėnienė džiaugėsi pagražėjusiais Tirkšliais: „Mieli tirkšliškiai, dažnai per šventes pas jus atvažiuoju, tačiau kurį laiką nebuvau ir šiandien atvykusi džiaugiuosi jumis, kad esate labiau pasipuošę, turite gražią estradą. Matau, kad per vasarą esate daug padirbėję ir nusipelnėte šį vakarą pailsėti. Tegul šis ruduo jums būna pats gražiausias, šventiškiausias, kad būtumėte sveiki ir laimingi.“

Ministrė Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos direktoriui įteikė kuprinę ir prašė, kad šis ją perduotų mokyklos tarybos pirmininkui: „Labai vertinu mokinių savivaldą. Mano manymu, mūsų ateitis yra tie vaikai, kurie šiuo metu eina į mokyklą. Jie yra pats didžiausias Lietuvos turtas.“

„Nedaug kur Lietuvoje esu matęs tokį kampelį, kur būtų taip gražiai sutvarkyta. Žemdirbiams linkiu, kad netrūktų energijos, sveikata neapleistų, būtų geri tarpusavio santykiai“, – linkėjo Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas J. Talmontas ir Tirkšlių seniūnui Juozui Kungiui įteikė dovanėlę.

Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas R. Gramas dėkojo žemdirbiams: „Malonu šį vakarą pas jus čia dalyvauti. Smagu, kad vasarą žemdirbiams Aukščiausiasis nepagailėjo saulutės, žinoma, nesiskundžia tuo ir miestiečiai, jie gerai papoilsiavo. Ačiū žemdirbiams už triūsą, visas atiduotas jėgas. Pailsėkite, pasilinksminkite šiandien.“

Tikslai – įgyvendinti

„Šiemet pušyne pasistatėme treniruoklių, kuriuos tikriausiai jau apžiūrėjote ir galbūt išbandėte. Malonu matyti šiandien čia daug svečių, išgirsti malonių atsiliepimų, sveikinimų. Visiems linkiu gero vakaro, kuo puikiausios nuotaikos“, – kalbėjo Tirkšlių seniūnijos seniūnas J. Kungys.

Apdovanojo prisidėjusius

„Visus metus lauktas „Kermošius“ suka ratus mūsų kiemelyje ir mes dar nesiruošiame jo išleisti. Ruduo – pats derlingiausias metų laikas. „Kermošius“ sukvietė mus į šį jau pamėgtą Tirkšlių pušynėlį pabūti kartu, pasisvečiuoti, pasilinksminti, atsipūsti nuo darbų. Kaip jau girdėjote, šiandieną šokis linksmina ir džiugina visą Lietuvą, tad ir mūsų „Kermošius“ smagiai pašokdino. Ką mes darytume be šių nuostabių „Kauškučio“ ir „Niuanso“ kolektyvų?“ – sakė Tirkšlių kultūros centro direktorius Leonardas Žalimas, apdovanodamas koncertavusių kolektyvų vadoves – Mažeikių choreografijos mokyklos tautinių šokių ansamblio „Kauškutis“ vadovę Jolantą Tendienę ir modernaus šokio ansamblio „Niuansas“ vadovę Jeleną Legenzovienę. Taip pat apdovanoti ūkininkai, prisidėję prie šventės organizavimo – Romana ir Jonas Švelniai, Veronika ir Romusis Kaminskai bei kiti.

Vainikavo koncertas

Tirkšlių seniūnijos bendruomenių „Rudenėlio gėrybių“ turguje šventės dalyviai ir svečiai galėjo ne tik paskanauti, bet ir įsigyti jiems patikusios produkcijos. Orientacines varžybas laimėjo Letenių kaimo bendruomenė, o „lobį“ surado vienas iš jaunųjų žiūrovų – Benas. Mažieji šventės dalyviai turėjo galimybę smagiai pašokinėti ant įspūdingo dydžio batuto.

Be „Kauškučio“ bei „Niuanso“ šokėjų, šventėje dalyvavo folkloro ansamblis „Alksna“ (vadovė Dainora Petrikienė), Mažeikių pučiamųjų orkestras (vadovas Vidmantas Alčauskis) ir legendinis atlikėjas Romas Dambrauskas. Vakarą vainikavo gegužinė su gyvo garso grupe.

Ernesta ŠNEIDERAITYTĖ

Autorės nuotraukos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode