Baltijos jūroje išsiliejusi nafta užteršė Švedijos pakrantes


 

Baltijos jūroje pasklidusi naftos dėmė kelia pavojų pietų Švedijos pakrantėms, pirmadienį pranešė Lenkijos visuomeninis radijas.

Nafta sekmadienį pasklido iš Panamoje registruotos prekinio laivo „Makassar Highway“, gabenančio 1 325 automobilius ir liepos 23 dieną užplaukusio ant seklumos prie Švedijos rytinių krantų į pietus nuo Stokholmo.

Laivas sekmadienio rytą netikėtai pajudėjo ir pažeidė aplink jį įrengtas apsaugines užtvaras. Iki vakaro priešgaisrinės tarnybos ir pakrančių apsaugos pareigūnams pavyko išpumpuoti apie 7 tūkst. litrų naftos, bet jūroje pasklidę teršalai spėjo pasiekti Švedijos žemyninės dalies ir netoliese esančių gausių salelių krantus.

Buvo inicijuota teršalų šalinimo operacija, pritraukusi daug savanorių, dedančių pastangas, kad būtų padaryta kuo mažiau žalos aplinkai..

Švedijos žiniasklaida nurodė, kad vienas „Makassar Highway“ įgulos narys buvo sulaikytas įtariant, kad jis darbo vietoje buvo apsvaigęs nuo alkoholio.

Vilnius, liepos 31 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode