Į Lietuvą atkeliauja pasaulio jaunimo dailiojo čiuožimo Grand Prix


 

Pirmą kartą Lietuvos dailiojo čiuožimo istorijoje į šalį atkeliauja Pasaulio jaunimo dailiojo čiuožimo Grand Prix. Rugsėjo 6-8 d. Kaune, Žalgirio arenoje, organizuojamas jaunimo (iki 21 m.) Grand Prix etapas „Amber Cup“ suburs daugiau nei 100 dalyvių net iš 33 pasaulio valstybių.

„Tai didžiulis pasiekimas Lietuvai. Apie tokio lygio renginį Lietuvoje svajojome dar tada, kuomet Lietuvą savo pasirodymais ant ledo garsino Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko. Šiuo renginiu Tarptautinei čiuožimo sąjungai siekiame parodyti, kad galime į Lietuvą atvežti ir 2022 m. Europos čempionatą”, – sakė Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė.

Pasaulio jaunimo Grand Prix „Amber Cup” ambasadoriais tapo ant ledo jau ne vieną dešimtį besisukanti šokėjų pora – Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko. Mylimiausi Lietuvos čiuožėjai džiaugiasi naujuoju titulu ir pažada įdomias varžybas ne tik žiūrovams, bet ir dalyviams. „Į varžybas suvažiuoja tik patys geriausieji, mat dalyvių skaičius ribojamas, o Grand Prix etapai kiekvienam čiuožėjui – lyg mini pasaulio čempionatas”, – sakė P.Vanagas. – Kai čiuožėjas pirmą kartą pakviečiamas į Grand Prix – tai didelis įvykis jo sportinei karjerai.”

„Tai didžiulis pasiekimas Lietuvai. Apie tokio lygio renginį Lietuvoje svajojome dar tada, kuomet Lietuvą savo pasirodymais ant ledo garsino Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko. Šiuo renginiu Tarptautinei čiuožimo sąjungai siekiame parodyti, kad galime į Lietuvą atvežti ir 2022 m. Europos čempionatą”, - sako Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė.

P.Vanagas atviravo, kad su Margarita visada svajodavo apie Grand Prix etapus, kurie vykdavo Prancūzijoje, Kanadoje ir Amerikoje. Tai šalys, kurių publika ypatingai šiltai sutikdavo visus čiuožėjus, tačiau Povilas neabejojo, kad po Grand Prix Lietuvoje, daugelis svajos čia sugrįžti: „Mes, lietuviai, ovacijomis pasitiksime kiekvieną sportininką ir dovanosime šventę ne tik sau stebėdami varžybas, bet ir čiuožėjams – juos palaikydami.”

Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė L.Vanagienė renginį įvardijo kaip nuo Povilo ir Margaritos laikų išsipildžiusią svajonę: „Tarptautinės čiuožimo sąjungos patikėta teisė rengti vieną stipriausių dailiojo čiuožimo renginių ne tik labai džiugi, bet kartu ir atsakinga Lietuvos čiuožimo federacijos užduotis, kuri tikimės atvers kelią ir į 2022 m. Europos suaugusių dailiojo čiuožimo čempionato rengimą.”

L.Vanagienės teigimu, čempionatas būtų išskirtinis tuo, kad tai yra stipriausias Europos čempionatas per visą 4 metų olimpinį ciklą, kadangi tai bus paskutinis išbandymas sportininkams prieš 2022 m. Pekino žiemos olimpines žaidynes, todėl ne tik visos Europos, bet ir pasaulio dėmesys būtų nukreiptas į Lietuvą.

Negana to, 2022 m. Europos čempionatas bus ypatingas ir Lietuvos šokių ant ledo porai Allison Reed ir Sauliui Ambrulevičiui, kurie yra pagrindiniai kandidatai į olimpines žaidynes. „Čiuožti ant namų ledo su savo tautiečių palaikymu yra kur kas drąsiau, o tapusi 2022 čempionato šeimininke, Lietuva turėtų teisę deleguoti daugiau savo sportininkų“, – pasakojo L.Vanagienė.

Vilnius, liepos 24 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode