Putinas: per futbolo čempionatą prieš Rusiją surengta beveik 25 mln. kibernetinių atakų

 

Per Pasaulio futbolo čempionatą prieš Rusiją buvo surengta beveik 25 mln. kibernetinių atakų,  pareiškė prezidentas Vladimiras Putinas, bet nenurodė, kas galėtų stovėti už šių atakų.

„Pasaulio čempionato laikotarpiu neutralizuota kone 25 mln. kibernetinių atakų ir kitų nusikalstamų aktų prieš Rusijos informacinę infrastruktūrą, vienaip ar kitaip susijusią su pasaulio čempionatu“, – sakė V. Putinas per susitikimą su saugumo tarnybų atstovais.

Prezidentas, kurio komentarus pirmadienį citavo Kremlius, nepateikė informacijos apie šių kibernetinių atakų pobūdį ar galimus šaltinius.

„Už šios (Pasaulio futbolo čempionato) sėkmės slypi milžiniškas parengiamasis, operatyvinis, analitinis ir informacinis darbas, mes veikėme maksimaliu pajėgumu ir (maksimaliai) susitelkę“, – sakė V. Putinas.

Pasak jo, rengiantis pasaulio čempionatui, „patikrinta daugiau kaip 2 mln. žmonių, susijusių su objektų statyba ir parengimu, turnyro organizavimu, savanorių ir kitų kategorijų žmonių“, be to, atlikta „daugiau kaip 400 patikrinimų 194 infrastruktūros objektuose dėl radiacinės, cheminės, biologinės, sprogimų pavojaus situacijos“.

Rusijoje Pasaulio futbolo čempionatas vyko nuo birželio 14 dienos iki liepos 15 dienos, 11-oje miestų ir 12-oje stadionų.

Vakarų šalys ne kartą pačią Rusiją kaltino kibernetinėmis atakomis.

Penktadienį JAV specialusis prokuroras 12 Rusijos karinės žvalgybos karininkų apkaltino įsilaužimu į Hillary Clinton (Hilari Klinton) 2016 metų prezidentinės kampanijos ir Demokratų partijos kompiuterius. Kaltinimai buvo pareikšti trys dienos prieš prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) pirmadienio susitikimą su V. Putinu Helsinkyje.

Specialusis prokuroras Robertas Muelleris (Robertas Miuleris), buvęs FTB direktorius, tiria Rusijos kišimąsi į JAV 2016 metų rinkimus ir aiškinasi, ar kokie nors D. Trumpo kampanijos komandos nariai buvo slapta susimokę su Maskva.

Maskva, liepos 16 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode