Sūnėnas sumušė ir plikai nuskuto garbaus amžiaus tetą

 

Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras Mantas Jurkėnas kreipėsi į teismą, prašydamas baudžiamuoju įsakymu nubausti pasvalietį, kankinusį savo garbaus amžiaus tetą.

Šiemet vasarį policijos pareigūnai ir medikai buvo iškviesti į vieną Pasvalio rajono kaimą. Juos iškvietė vietos gyventojai, išgirdę kaimynystėje triukšmą ir pastebėję ant 81 metų kaimynės kūno smurto žymes. Senutė buvo ne tik sumušta, tačiau ir plikai nuskusta.

Nukentėjusioji buvo išgabenta į ligoninę, o įtariamasis – kartu gyvenantis jos 53 metų sūnėnas – atsidūrė areštinėje, skelbia prokuratūra.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Pasvalio rajono policijos komisariato pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras M. Jurkėnas.

Pasvaliečiui buvo pareikšti kaltinimai dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo kankinant asmenį, kuris dėl senatvės yra bejėgiškos būklės (t. y. negalėjo pasipriešinti).

Tyrimo metu nustatyta, kad senutė buvo mušama kumščiais ir diržu, nes atsisakė sūnėnui duoti pinigų alkoholiui nusipirkti. Manoma, kad neblaivus vyras įsiuto ir ėmė ją mušti. Prieš tai jis moterį nuskuto plikai, nes ji neva nepajėgė susitvarkyti plaukų, o senutė neturėjo jėgų pasipriešinti.

Baigus visus ikiteisminio tyrimo veiksmus, prokuroras M. Jurkėnas šią savaitę kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismo Pasvalio rūmus, prašydamas užbaigti procesą teismo baudžiamuoju įsakymu.

Prokuroras teismui siūlo kaltinamajam skirti 90 parų arešto bei taikyti baudžiamojo poveikio priemones – uždrausti 9 mėnesius artintis prie nukentėjusiosios ir tokį pat laikotarpį dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Pasak prokuroro M. Jurkėno, garbaus amžiaus moteris nukentėjo nuo žmogaus, kuris turėjo būti ramstis jos senatvėje.

„Kaltinamąjį, mirus tėvams, ji užaugino nuo vaikystės. Tyrimo metu pavyko nustatyti, kad globotinis ne kartą yra prieš ją smurtavęs. Gal moteris ir vėl jam būtų atleidusi ir niekam nesiskundusi, jei kaimynai nebūtų pasielgę pilietiškai ir neiškvietę policijos“, – sakė M. Jurkėnas.

Vilnius, liepos 5 d. (BNS). 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode