Indonezija aptiko Tobos ežere nuskendusį keltą

 

Indonezijos nacionalinės paieškų ir gelbėjimo agentūros vadovas pirmadienį paskelbė, kad jo tarnyba aptiko prieš savaitę giliame vulkaniniame Tobos ežere nuskendusį keltą, kuriuo plaukė apie 200 žmonių.

Tarnybos vadovas Syaugi (Sjaugis), turintis tik vieną vardą, interviu televizijai sakė, kad Indonezijai reikės tarptautinės pagalbos nuskendusiam laivui iškelti.

Sekmadienį agentūros paskelbtame pranešime sakoma, kad objektas, veikiausiai minėtas keltas, buvo rastas 490 metrų gylyje.

Manoma, kad birželio 17-ąją nepalankiomis orų sąlygomis nuskendus keltui žuvo apie 190 žmonių ir tik 18 buvo išgelbėti. Pareigūnai sakė, kad daugelis aukų tikriausiai yra įstrigusios laivo viduje.

Manoma, kad šis tradicinis medinis laivas buvo eksploatuojamas nelegaliai, be keleivių sąrašų ir bilietų, todėl keleivių skaičių nustatyti sunku. Oficialūs duomenys buvo nuolat keičiami.

Pareigūnai dingusiųjų skaičių nustatė remdamiesi šeimų pranešimais apie dingusius giminaičius, galėjusius būti nuskendusiame laive, bet jų informaciją sunku patikrinti.

Jeigu vėliausi dingusiųjų skaičiaus vertinimai bus patvirtinti, tai reikštų, kad laive, taip pat gabenusiame dešimtis motociklų, buvo 4–5 kartus daugiau žmonių negu leidžia jo numatyta keliamoji galia.

Tarp išgelbėtųjų yra laivo Tua Sagala, kuris taip pat buvo šio laivo savininkas. Jį sulaikė policija.

Kol kas neaišku, ar laive buvo kokių nors užsieniečių.

Išsigelbėję žmonės pasakojo, kad laivas, plaukdamas pučiant stipriam vėjui ir kylant didelėms bangoms, maždaug pusiaukelėje pradėjo drebėti. Jo kelionė iš salos ežero viduryje į krantą turėjo trukti 40 minučių.

Tarp tarptautinių ir vietos turistų populiaraus Tobos ežero, susidariusio prieš dešimtis tūkstančių metų išsiveržusio ugnikalnio kalderoje, gylis kai kur siekia apie 500 metrų. Jo plotas – apie 1 145 kv. kilometrai.

Indonezijoje, turinčioje apie 17 tūkst. salų ir labai priklausomoje nuo vandens transporto, laivybos incidentai gana dažni.

Džakarta, birželio 25 d. (AP-AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode