Reklama 2

Kas yra šilumokaitis ir kokie yra jų tipai?

 

Šilumokaitis – prietaisas skirtas šilumos perdavimui iš vienos terpės į kitą, jų nesumaišant. Kitaip tariant, tai yra įrenginys, kuriame vyksta šilumos mainai. Šilumokaičiai yra plačiai naudojami:

  • centrinėse šildymo sistemose;
  • energetikos šildymo sistemose;
  • gamybinio šaldymo pramonėje;
  • maisto gamybos pramonės procesuose;
  • pramoninėms vandens šildymo, šaldymo sistemoms;
  • karštam vandeniui ruošti ir t.t..

Nors šilumokaičiai yra galimi naudoti labai skirtingose srityse, jų veikimo principas yra daugmaž analogiškas, nors visų jų konstrukciją ir yra skirtinga.

Pagrindinės šilumokaičių grupės:

  • plokšteliniai lituoti šilumokaičiai;
  • plokšteliniai surenkami šilumokaičiai;
  • vamzdiniai šilumokaičiai.

Plokšteliniai lituoti šilumokaičiai

Šio tipo šilumokaičiai vykdo šilumos mainus tarp dviejų skirtingų sistemų bei veikia priešpriešinio srauto principu. Šiuo metu, tai yra labiausiai paplitę šilumokaičiai. Jie nėra brangūs, o tuo pačiu nereikalauja aukšto saugumo užtikrinimo, taigi yra galimi naudoti daugelyje skirtingų sričių. Šiuose šilumokaičiuose, šiluma yra perduodama per nikelio, titano, plieno ar vario plokšteles.

Plokšteliniai surenkami šilumokaičiai

Kitaip nei lituoti šilumokaičiai, surenkamieji yra tinkami naudoti srityse bei objektuose kur yra keliami aukšti saugumo reikalavimai. Būtent šio tipo šilumokaičiai atitinka aukštus reikalavimus ir gali būti naudojami chemijos, maisto ir kitose pramonės srityse. Kalbant apie šių šilumokaičių patikimumą, jis yra garantuotas, nes surenkami šilumokaičiai yra jungiami per specialias tarpines.

Vamzdiniai šilumokaičiai

Šio tipo šilumokaičiai yra laikomi efektyvesniais nei plokšteliniai šilumokaičiai. Mat jie pasižymi mažesniu slėgio praradimu. Jie yra sudaryti iš tankiai išvedžioto vamzdyno. Jie yra pritaikyti baseinų šildymo bei kitų pramonės sričių naudojimo srityse.

Nežinote kurį šilumokaitį pasirinkti? Prie ruošiantis įsigyti tokį produktą, labai svarbu žinoti kurio tipo prietaisas jums tiks labiausiai. Taip pat, svarbu atsižvelgti ir į jo ilgaamžiškumą, patikimumą ir žinoma kainą. Na, o kad dėl sprendimo dvejoti nereikėtų, siūlome šilumokaitį rinktis padedant šios srities specialistui, žinovui.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode