Vasaros pabaigoje Kinijos atstovai įvertins lietuvišką jautieną


 

Pastaruoju metu Lietuva ir Kinija aktyviai bendradarbiauja, ypatingai eksporto srityje. Praėjusią savaitę  aktualūs klausimai dėl Lietuvos maisto produktų eksporto leidimų į Kiniją buvo aptarti dvišaliame susitikime su atsakingu Kinijos Liaudies Respublikos viceministru Zhang Jiwen. Žemės ūkio ministro patarėjas Rolandas Taraškevičius susitikime pažymėjo, kad Lietuva vertina bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Kinijos atsakingų institucijų ir yra pasiruošusi pasiūlyti Kinijos vartotojams kokybiškus produktus, atitinkančius aukščiausius saugos ir kokybės reikalavimus.

Lietuva siekia gauti eksporto leidimus  jautienai ir grūdams. Protokolas dėl šaldytos jautienos reikalavimų tarp abiejų šalių  pasirašytas prieš metus, bet vis dar laukiama veterinarinių sertifikatų suderinimo ir atsakingų Kinijos pareigūnų audito misijos į  Lietuvos įmones. Taip pat Lietuva yra pateikusi visus reikiamus dokumentus Kinijos institucijoms, dėl grūdų eksporto leidimų išdavimo, šiuo metu laukiama atitikimo patvirtinimo ir audito misijos, kurią norima suorganizuoti rugpjūčio mėnesį, kuomet nuimamas derlius. Viceministras Zhang Jiwen akcentavo, kad eksporto leidimus išduodančios kompetentingos Kinijos Liaudies Respublikos institucijos šiuo metu reorganizuojamos, jų funkcijos perskirstomos, todėl audito misija dėl jautienos eksporto tikriausiai bus nukelta į vasaros pabaigą. Taip pat p. Zhang Jiwen pažadėjo paspartinti Kinijos ekspertų atvykimą į Lietuvą, kad šie įvertintų lietuviškus grūdus.

 Žemės ūkio ministerijos atstovai iš Lietuvos  dalyvavo Kinijos Ningbo mieste 3-iajame bendradarbiavimo dialoge tarp Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių. Tarptautinės konferencijos metu pabrėžta kokybės priežiūros svarba siekiant sustiprinti bendradarbiavimą ir palengvinti prekybą žemės ūkio bei maisto produktais. Tarptautinėje konferencijoje patekimo į rinką ir tarptautinės prekybos žemės ūkio ir maisto produktais supaprastinimo klausimais dalyvavo 18 šalių ir tarptautinių organizacijų ir institucijų atstovų.

Tuo pačiu metu Ningbo mieste įvyko ir Kinijos, Vidurio ir Rytų Europos šalių investicijų ir prekybos paroda, skirta bendradarbiavimui užtikrinti įgyvendinant „Viena juosta, vienas kelias“ iniciatyvą.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode