Prancūzija didins prancūzų kalbos pamokų pabėgėliams iki 400 valandų


 

Prancūzija planuoja dvigubai padidinti prancūzų kalbos pamokų skaičių pabėgėliams iki 400 valandų, siekiant padėti jiems geriau integruotis, šią savaitę pranešė šalies ministras pirmininkas Edouard'as Philippe'as (Eduaras Filipas).

Papildomos kalbos pamokos yra dalis prezidento Emmanuelio Macrono (Emanuelio Makrono) pradėtos imigracijos reformos. Šia reforma norima pasiekti, kad prieglobsčio negavę jo prašytojai būtų greičiau deportuoti iš šalies, o tie asmenys, kuriems leista pasilikti, gautų didesnę paramą.

Naujai atvykę asmenys, kurie turi ypač didelių sunkumų mokydamiesi kalbos, turės 600 valandų pamokų, nurodė E. Philippe'as po pabėgėlių integracija užsiimančio tarpžinybinio komiteto pirmojo posėdžio.

Pasak premjero, Prancūzijos migrantų integracijos pastangoms iki šiol „trūko ambicijų“. Šaliai reikėjo tokios politikos, kuri būtų „verta mūsų respublikos visiems tiems, kuriems mes suteikėme teisę likti Prancūzijoje“.

Finansinių šios reformos išlaidų sumos premjeras nepaminėjo.

Papildomos kalbos pamokos yra viena iš dešimčių priemonių, numatytų E. Macrono partijos „Respublika, pirmyn!“ (Le Republique En Marche, LREM) nario, parlamentaro Aurelieno Tache (Oreljano Tašė) ataskaitoje. Jo paskaičiavimais, šioms priemonėms reikės skirti 607 mln. eurų.

Prancūzija taip pat ketina padvigubinti „pilietinio ugdymo“ kurso valandų skaičių. Per 24 šio kurso valandas imigrantai turėtų susipažinti su prancūziškomis vertybėmis, įgyti praktinių įgūdžių, sužinoti, kaip susirasti darbo, gyvenamąją vietą, užsitikrinti sveikatos priežiūrą.

Daugelis neseniai atvykusių pabėgėlių sako, kad į dabartinį 12 valandų kursą sudėtos medžiagos kiekis jiems yra per didelis. Tačiau pasak premjero, suprasti pagrindines Prancūzijos vertybes, tokias kaip laisvė, lygybė, brolybė, yra „ne pasirenkamas, o privalomas dalykas“.

Vaikų turintiems imigrantams bus užtikrinta nemokama jų atžalų priežiūra prancūzų kalbos pamokų metu. Aštuoniolikos metų sulaukę jaunuoliai galės gauti naują 500 eurų vertės „kultūros pasą“ jaunimui, leidžiantį šią sumą išleisti išvykoms į muziejus arba kitai kultūrinei veiklai.

Pasak E. Philippe'o, šios priemonės, tarp kurių numatyta geresnė pagalba darbo ieškantiems migrantams, yra investicija į Prancūzijos „nacionalinę ir socialinę sanglaudą“.

Pernai Prancūzija sulaukė rekordinio skaičiaus – 100 000 – prieglobsčio prašymų, iš kurių buvo patenkinta maždaug 30 000. Maždaug 14,9 tūkst. imigrantų buvo deportuoti iš šalies.

Nors liūdnai pagarsėjusi Kalė „Džiunglių stovykla“ 2016 metais buvo nugriauta, tačiau pastaraisiais mėnesiais vis daugiau migrantų, daugiausia iš Afganistano, Eritrėjos ir Sudano, įsikuria stovyklas prie Paryžiaus kanalų.

Pirmadienį policija pradėjo maždaug 1 000 atvykėlių evakuaciją iš dviejų laikinų stovyklų. Praėjusią savaitę į laikinas prieglaudas buvo perkelta dar 1 000 migrantų.

Paryžius, birželio 6 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode