Prancūzų plaukikas mėgins perplaukti Ramųjį vandenyną


 

Prancūzų plaukikas Benas Lecomte'as (Benas Lekontas) antradienį išplaukė iš Japonijos į San Fransiską, tikėdamasis tapti pirmuoju Ramųjį vandenyną perplaukusiu žmogumi. 

Anot sportininko atstovo Alexandre'o Borreilo (Aleksandro Boreilo), B. Lecomte'as pradėjo savo kelionę apie 8 val. vietos (2 val. Lietuvos) laiku Japonijos Čiošio saloje, esančioje į šiaurės rytus nuo Tokijaus.

Jis kasdien turėtų plaukti po aštuonias valandas, o visa kelionė užtruks nuo šešių iki aštuonių mėnesių ir sudarys apie 8 tūkst. kilometrų.

„Šiuo metu žinome, kad jis išplaukė, ir kad viskas buvo gerai“, – sakė A. Borreilas.

Pasak organizatorių, B. Lecomte'as 1998 metais panašiomis sąlygomis perplaukė Atlanto vandenyną, o šįkart jis siekia atkreipti dėmesį į pasaulio vandenynų būseną ir užteršimo grėsmę.

B. Lecomte'ą lydinčios mokslininkų komandos paims daugiau nei 1 tūkst. vandens mėginių bei tirs taršą plastiko atliekomis, žinduolių migraciją ir ypatingos ištvermės reikalaujančių sąlygų poveikį žmogaus kūnui.

Tokijas, birželio 5 d. (AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode