Japonų banginių medžiotojai sumedžiojo 122 nėščias mažųjų ruožuočių pateles

 

Japonų banginių medžiotojai per itin prieštaringai vertinamą metinę medžioklę, kurią Tokijas vadina moksliniais tyrimais, sumedžiojo 122 nėščias mažųjų ruožuočių pateles.

Gamtosaugininkai Japonijos banginių medžiokles vadina „siaubingomis ir nereikalingomis“.

Keturis mėnesius trukusi šiemetinė ekspedicija Antarktyje baigėsi kovo mėnesį, sumedžiojus iš viso 333 mažuosius ruožuočius, sakoma ataskaitoje, kurią Japonijos pareigūnai praėjusį mėnesį pateikė Tarptautinei banginių medžioklės komisijai.

Tarp sumedžiotų banginių buvo 122 nėščios patelės ir dešimtys nesubrendusių individų, sakoma japonų ataskaitoje.

Gamtosaugininkų organizacija „Humane Society International“ šiuos skaičius pavadino „šokiruojančia statistika ir liūdnu kaltinamuoju aktu Japonijos banginių medžioklės žiaurumui“.

„Tai dar vienas akivaizdus įrodymas, jei tokio reikia, dėl išties siaubingo ir nereikalingo banginių medžioklės pobūdžio, ypač kai buvo pademonstruota, kad mokslinėms reikmėms pakanka nemirtinų tyrimų“, – sakė organizacijos projektų vadovė Alexia Wellbelove (Aleksija Velbelov).

Japonija yra Tarptautinės banginių medžioklės komisijos, kuri nuo 1986-ųjų taiko banginių medžioklės moratoriumą, narė.

Tačiau Tokijas naudojasi spraga, sudarančia sąlygas medžioti banginius „moksliniams tyrimams“, ir teigia bandantis įrodyti, kad populiacija yra pakankamai didelė ir galima grįžti prie komercinės medžioklės.

Tokijas neslepia fakto, kad sumedžiotų banginių mėsa atsiduria ant pietų stalo.

Japonija banginius medžioja ištisus šimtmečius; jų mėsa buvo svarbus baltymų šaltinis iškart po Antrojo pasaulinio karo, kai šalis buvo labai skurdi.

Tačiau pastaraisiais dešimtmečiais vartojimas reikšmingai sumažėjo ir dauguma japonų sako, kad retai valgo banginių mėsą arba išvis jos nevalgo.

2014 metais Tarptautinis Teisingumo Teismas nurodė Tokijui nutraukti medžiokles Antarktyje ir sakė nustatęs, kad Japonijos išduodami leidimai „skirti ne moksliniams tyrimams“.

2015-aisiais Tokijas sustabdė medžiokles, bet 2016 metais jas atnaujino ir sumedžiojo maždaug 300 mažųjų ruožuočių.

Tokijas, gegužės 31 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode