Reklama 2

Kaip tvarkyti įmonės finansus?


 

Klausimas, kuris bene daugiausiai kankina asmenis, norinčius steigti savo verslą bei jauno verslo savininkus – „kaip tvarkyti įmonės finansus?“. Atsakymas susideda iš keleto esminių faktorių, o pats pirmasis yra toks, jog nėra vieno teisingo atsakymo, viskas gali keistis ir jūs turite būti pasiruošę galimiems pokyčiams.

  1. Nebūtina visus finansus tvarkyti patiems

Naujų įmonių savininkai neretai stveria jautį už ragų ir imasi visą įmonės finansinę veiklą organizuoti patys. Neretai tokie veiksmai neduoda itin gerų rezultatų, nes savininkui trūksta žinių, įgūdžių ar patirties. Steigiant uždarąją akcinę bendrovę, būtina paskirti buhalterį. Tai yra pirmas žingsnis į tvarkingus įmonės finansus – buhalterio buvimas. Nesistenkite visko daryti patys, buhalterius galite samdyti dirbti arba pirkti išorinės buhalterijos paslaugas.

  1. Turėkite apčiuopiamą pulsą

Nors jau nutarėte pirmąją dalį patikėti specialistams, visiškai nuo šios srities nenusigręžkite. Nuolat domėkitės esama situacija ir sekite savo verslo rodiklius. Tik tokiu būdu rasite nišas, kuriose galima tobulėti.

  1. Finansistai ir ekonomistai

Turite atskirti šių profesijų žmones. Buhalteris – apskaitos specialistas, ekonomistas daugiau dirba išteklių valdymo ir gamybos optimizacijos srityje, o finansistas valdo pinigų srautus. Visi jie yra itin svarbūs sklandžiai įmonės veiklai. Nors veikiant nedidele apimtimi tokias pareigas gali užimti ir vienas žmogus, laikui bėgant tikriausiai turėsite įdarbinti šiuos specialistus, kad įmonės finansai veiktų sklandžiai.

  1. Bankas daugiau nei sąskaita

Bankai mėgsta verslo klientus. Jie dažnai siūlo puikių nuolaidų ar suteikia pasiūlymų savo klientams, todėl domėkitės, gali būti, jog pavyks sutaupyti arba gauti tikrai gerą sandorį.

  1. Konsultuokitės

Veiklai augant ir plečiantis, nevenkite ir verslo konsultantų paslaugų. Jeigu netinka pasiūla Lietuvoje (kadangi ši rinka tik auga, konsultantų daugėja, bet jų nėra daug), galite lengvai gauti patarimų ir analizę iš užsienio specialistų. Kadangi verslas negali stovėti vietoje, turite žinoti kaip tvarkyti finansus – kiek skirti vystymui, reklamai, atlyginimams t.t.

Komentarai  

0 #1 d 2018-09-26 10:10
Visit our HTML tutorial
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode