Apžvelgė rajono situaciją ES projektų kontekste

Vakar Renavo dvaro rūmuose vyko LR finansų ministerijos inicijuotas seminaras apie Europos Sąjungos (ES) fondų investicijas Lietuvoje. Apžvelgtos ES 2014–2020 m. finansinio laikotarpio naujovės, prioritetai, aktualijos, aptarti Mažeikių rajono projektai.

Džiaugėsi renginiu

Sveikinimo žodį taręs Savivaldybės meras Antanas Tenys dėkojo už renginį: „Noriu pasidžiaugti ir padėkoti. Tai labai svarbūs dalykai, apie kuriuos išties turime daug ką kalbėti. Jeigu ne Europos Sąjungos struktūrinė parama ir fondai, Mažeikių rajono savivaldybė, kaip ir kitos, atrodytų liūdniau ir niūriau, nes tokie projektai iš Savivaldybės biudžeto lėšų neįmanomi.“

Pasak mero, Mažeikiams pasisekė, nes pateko į probleminių savivaldybių bei regioninio augimo centrų sąrašus. „Projektų pateikta daug. Kai kurie eina į pabaigą ir šiemet visus užktus. – Manytume, kad pavykęs projektas Juodpelkio parko su stadiono įrengimu ir čia, Renavo dvaro rūmų su priklausiniais atnaujinimas. Rūmai įgauna gyvybę, netrūksta juose renginių ir svečių. Neatsitiktinai ir šis seminaras vyksta čia, kad būtų galima po to rūmus apžiūrėti.“

Savivaldybės vadovas dėkojo Vidaus reikalų ministerijos Regioninės plėtros departamentui, su kuriuo, pasak jo, tenka spręsti daug klausimų, kaip ir Telšių regiono plėtros taryboje. „Esu dėkingas Projektų valdymo agentūrai, su kuria taip pat spręsdavome iškilusius klausimus, dėkingi esame Finansų ministerijai, kuri Savivaldybei suteikė lengvatinius kreditus“, – teigė meras.

Anot A. Tenio, dabar visos mintys krypsta į 2014–2020 metų programą: „Mano supratimu, bus lengviau, turime patirties. Tikiuosi, kad bendromis pastangomis turėtume gerai startuoti, o projektų ir idėjų turime daug. Vykdydami projektus, gerinsime aplinką ir gyventojų gerovę, atsižvelgdami į jų pageidavimus ir norus.“

Dalijosi žiniomis

Pasak organizatorių, susitikimo tikslas – aptarti įgyvendintus ar įgyvendinamus 2007–2013 m. ES struktūrinių fondų projektus Mažeikių rajone bei projektų užbaigimo aktualijas, informuoti apie naująjį 2014–2020 m. ES fondų investicijų Lietuvoje periodą.

Pranešimus skaitė LR finansų ministerijos ES struktūrinės paramos valdymo departamento direktorės pavaduotoja Rūta Dapkutė-Stankevičienė, Lietuvos verslo paramos agentūros Komunikacijos skyriaus vadovė Eglė Žemaitienė bei Centrinės projektų valdymo agentūros Struktūrinės paramos projektų I departamento direktorė Inga Moisiejūtė ir Urbanistinės plėtros projektų skyriaus viršininkas Vygandas Alekna. Renginio metu LR finansų ministerijos, Lietuvos verslo paramos agentūros ir Centrinės projektų valdymo agentūros atstovai pateikė reikalingiausią ir naujausią informaciją, susijusią su 2014–2020 m. ES fondų investicijų Lietuvoje laikotarpiu, planuojamas ir patvirtintas priemones, pristatė galiojančius kvietimus teikti paraiškas.

Vėliau dalyviai įsitraukė į diskusijas, minėta tema vyko konsultacijos, o po renginio – trumpa ekskursija po vieną iš ES projektų – restauruotus Renavo dvaro rūmus.

Ernestos ŠNEIDERAITYTĖS nuotraukos

 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode