Reklama 2

Tarp posėdžių – veiklos oazė?

Komitete įstrigęs klausimas, Taryboje praslydo lengvai

Nuo rugpjūčio didėja dienos socialinės globos asmens namuose paslaugos vienos valandos kaina. Tokį sprendimą penktadienį ramia sąžine patvirtino Savivaldybės taryba, nors Ekonomikos komitete tam nebuvo pritarta, prašant pagrindžiančių dokumentų. Vėliau paaiškėja, esą dalis dokumentų pateikta tyliai, o kitų prašoma kitam Ekonomikos posėdžiui, kurio sprendimas jau neturės jokios įtakos.

Pristatė klausimą

Iki šiol galiojusi kaina 3,10 euro buvo tvirtinta 2012 m. Dabar ji padidės 93 Euro centais – iki 4,03 euro už vieną valandą. Pasak Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Jolantos Kekytės, keičiantis paslaugų gavėjų skaičiui, kinta darbo užmokestis ir aptarnaujantiems darbuotojams. „Dabar yra per 40 paslaugų gavėjų, anksčiau buvo tik 7. Tuo labiau, kad nuo 2015 metų sausio 1 dienos Savivaldybės biudžetinė įstaiga Socialinių paslaugų tarnyba neturi galimybės gauti darbuotojų iš viešųjų darbų, todėl keičiasi pavadavimas ir išauga užmokesčio fondas“, – praėjusį pirmadienį vykusiame Savivaldybės Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto posėdyje pristatydama klausimą teigė Socialinių paslaugų tarnybą kuruojančio Savivaldybės skyriaus vedėja J. Kekytė.

Prašė dokumentų

Tądien komiteto pirmininkė Laima Nagienė stebėjosi, kodėl pingant ryšio paslaugoms, norima jas padvigubinti. „Darant bet kokį pirkimą, ryšių paslaugos pinga, gali Kontrolieriaus tarnyba patvirtinti. Kuo daugiau numerių perku, tuo paslauga pigesnė. Pas jus didinama dvigubai, – pastebėjo L. Nagienė, užpildama klausimais Socialinių paslaugų tarnybos direktorę Zitą Jonauskienę. – Taip pat ir darbuotojų kvalifikacijos kėlimui prašoma padidinti išlaidas. Kiek jūs praėjusiais metais nupirkote kvalifikacijos kėlimo kursų, kiek išklausė paskaitų, kiek nukreipėte savo darbuotojų? Ar darbuotojai stažavosi, ar tik administracija? Kaip gali įstaiga dar pati uždirbti papildomai pinigų? Ką planuojate ateityje? Mes imame pinigus iš tų žmonių, kurių pensijos nedidelės, o kaina bus nemaža.“

Mokėjimo tvarka

Dienos globos paslaugos kainai nustatyti LR vyriausybė dar 2006 metais savo nutarimu numačiusi galimas paslaugos teikimo bendrąsias ir kintamąsias išlaidas. Rajono gyventojai, mokėdami už Socialinių paslaugų tarnybos teikiamas paslaugas, vadovaujasi Savivaldybės tarybos nustatyta tvarka. Didžioji dienos globos paslaugos kaina apmokama iš valstybės dotacijų, o likusią kainos dalį gaunantis paslaugas asmuo susimoka pats.

Nekilo klausimų

Ekonomikos komitete Socialinių paslaugų tarnybos paprašyta prieš Tarybos posėdį pateikti kainos didinimą pagrindžiančius dokumentus. Tarybos posėdyje apie tai išvis neužsiminus, sprendimas priimtas vienbalsiai.

Po sprendimo priėmimo pakalbinta L. Nagienė „Būdui žemaičių“ sakė, jog Z. Jonauskienė dokumentus pateikusi: „Kitam Ekonomikos posėdžiui prašau jų smulkios ataskaitos, nes jie pagrindė ataskaitomis apie ryšių paslaugas ir mokymus, kuriems išleidžia daug, bet, pažiūrėjus kitus duomenis, neaišku. Įstaigoje didelė darbuotojų kaita, apie tai turime susimąstyti. Per didelė prabanga keisti apmokytus darbuotojus. Noriu atsaskaitos ir vizijos, kaip planuoja uždirbti papildomai. Socialinių paslaugų tarnyba aptarnauja ir tuos žmones, kurie gali susimokėti ir visą kainą ar vaikai gali padėti.“

Priežastys ir pokyčiai

Pasak Socialinių paslaugų tarnybos direktorės Z. Jonauskienės, keisti kainą reikėjo dėl daugelio priežasčių: „Per trejus metus penkiskart kilo MMA, didėjo paslaugas teikiančių darbuotojų darbo laiko sąnaudų normatyvai, keitėsi teikiančių paslaugas darbuotojų darbo apmokėjimo tvarka, būtini tapo priedai už tiesioginį darbą su turinčiais negalią, nuo šių metų sausio didėjo bazinė mėnesinė alga ir įstaiga nebeturi papildomų programų darbuotojų atostogų pavadavimams ir t. t.“

Patvirtinta kaina didėja 0,93 euro. Pasak Z. Jonauskienės, valstybė kas mėnesį rajonui skirs apie 5000 Eur daugiau, negu skyrė iki šiol. „Atsižvelgiant į kiekvieno finansines galimybes dabartiniai dienos globos paslaugų gavėjai (jų šiuo metu yra 44) mokėtų: 11-kai asmenų kaina padidėtų 30 Eur, devyniems – 15 eurų, 10-čiai – 7 eurais, 14-kai kaina nepasikeistų“, – vardijo situaciją Socialinių paslaugų tarnybos vadovė.

„Visiems šios paslaugos gavėjams nustatytas netekto darbingumo lygis. Atsižvelgiant į jį, skiriama išmoka. Šalia jos turintiems nustatytą nuolatinės slaugos poreikį papildomai mokama nuolatinės slaugos išlaidų tikslinė kompensacija. Šiuo metu ji – 270 Eur. Nedidelę dalį jos asmuo ir turėtų naudoti mūsų teikiamai paslaugai apmokėti, reikalingiems medikamentams įsigyti ir kitoms su nuolatine slauga susijusioms išlaidoms padengti. Pavyzdžiui, jei žmogų, turintį nuolatinės slaugos poreikį ir gaunantį nuolatinės slaugos išlaidų tikslinę kompensaciją, paguldo į gydymo įstaigą, tai šios kompensacijos mokėjimas asmeniui nutraukiamas“, –„Būdui žemaičių“ paaiškino Z. Jonauskienė.           

Komentarai  

+1 #1 aldona 2015-08-29 17:33
na, na, kiek ilgai jonauskienė dar išsilaikys?Reikia surasti, kas jos darbelius dangsto ir toleruoja nieko neveikimą bei PINIGĖLIŲ pasisavinimą. Visi žino- kur pinigai- ten ir jonauskienė su advokatu vyreliu.
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode