Reklama 2

Naujos galimybės Mažeikiams gražėti

      Šiandien Savivaldybės taryba pritaria svarbiam 2014–2020 m. Telšių regiono integruotos teritorijų vystymo programos projektui. Tai, pasinaudojant Europos Sąjungos lėšomis, leistų tvarkyti ir gražinti miestą.

Pateko ir Mažeikiai

      Liepos pabaigoje Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis patvirtino dar vieną finansavimo sąlygų aprašą, kuris suteikia galimybę savivaldybėms gauti lėšų teritorijų sutvarkymui, atnaujinimui ir pritaikymui visuomenės poreikiams. Projektinius pasiūlymus jau gali teikti Alytaus, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Mažeikių, Utenos ir Visagino savivaldybės – tos tikslinės teritorijos, kurios 2007–2013 m. programavimo laikotarpiu buvo išskirtos kaip regioniniai ekonomikos augimo centrai.

      Pasak ministro, siekiant pagerinti gyvenamąją aplinką ir žmonių gyvenimo kokybę, šiuose miestuose bus remiama daug įvairių veiklų: „Tai viešųjų erdvių plėtra ir jų infrastruktūros atnaujinimas, viešojo transporto sistemos prieinamumo tobulinimas ir plėtra, viešųjų poilsio, laisvalaikio zonų įrengimas ar esamų sutvarkymas, infrastruktūros atnaujinimas bei pritaikymas gyvenamosios vietovės bendruomenės poreikiams, aplinkos sutvarkymas daugiabučių gyvenamųjų namų rajonuose, viešųjų traukos centrų infrastruktūros atnaujinimas ir daugiau.“

     Minėtų savivaldybių administracijos, tarp kurių yra ir Mažeikiai bei Telšiai, gali teikti projektinius pasiūlymus dėl valstybės projektų įgyvendinimo pagal priemonę „Pereinamojo laikotarpio tikslinių teritorijų vystymas. I“. Pasiūlymai turi būti parengti atsižvelgiant į jau minėtą vidaus reikalų ministro įsakymu liepos mėnesį patvirtintą aprašą.

Sumažino lėšas

      Savivaldybės Strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėja Sandra Ramanauskienė „Būdui žemaičių“ sakė, jog Mažeikius ir Telšius, 2007–2013 metų programoje išskirtus kaip regionų augimo centrus, iš 2014–2020 metų jau kitaip pavadintosintegruotos teritorijų vystymo programos – norėta išimti, tačiau minėtų savivaldybių didelių pastangų dėka jos paliktos, bet sumažintas finansavimas. „Mažeikiams ženkliai sumažintos lėšos, lyginant su praėjusio periodo finansavimu. Šiame periode lėšų daugiau bus skiriama Rietavui ir Plungei. Šiais metais europinių lėšų mums numatyta 3147,3 tūkst. eurų. Su Savivaldybės prisidėjimu projektų vertė siektų daugiau nei 3702,8 tūkst. eurų. Atrenkant projektus, mums buvo jau nuo pernai akcentuojama, jog turi išlikti kompleksiškumas ir susietumas su dabar įgyvendintais projektais. Turi būti orientuotasi į darbo vietų steigimą, todėl mes gana sunkiai įrodinėjame, jog teritoriją susieti, kompleksiškumą išlaikyti ir darbo vietas įsteigti yra pakankamai sudėtinga, tačiau mums tai pavyko įgyvendinti, patenkinant gyventojų poreikius. Tikimės, kad projektai išrinkti būtent tie, kurie tikrai patiks daugeliui“, – pirmadienį Savivaldybės tarybos Ekonomikos komiteto posėdyje pristatydama sprendimo projektą sakė S. Ramanauskienė.

Apžvelgė planus

Vedėja informavo, jog 2016–2019 metais numatyta sutvarkyti etapais Ventos upės slėnį: „Ne viskas priklauso tik nuo mūsų. Planai turi būti suderinti su Vidaus reikalų ministerija, kuri turi parengti tvarkos aprašą ir paskelbti kvietimus. To jai nepadarius, veiklos gali nusikelti.“

Taip pat planuojama Pavenčių gatvės važiuojamosios dalies rekonstrukcija, sudaryta iš trijų dalių: pirmoji – asfalto dangos atnaujinimas, antroji – pėsčiųjų bei dviračių takai ir šviesoforai. „Tai būtų šviesoforai ir perėjos, pritaikytos neįgaliesiems bei pėstiesiems“, – sakė S. Ramanauskienė. Trečioji dalis – eismo srautų subalansavimas. Įgyvendinant pastarąją projekto dalį, pasak mero patarėjo Vygando Ostrauskio, gatvė gali būti siaurinama iki dviejų eismo juostų. S. Ramanauskienė „Būdui žemaičių“ sakė, jog kol kas dar nėra jokio aiškumo, kas ir kaip konkrečiai būtų daroma, tačiau tikino, jog projektai turėtų patikti mažeikiškiams.

„Projekto planuose numatyta įsigyti du ekologiškus autobusus. Dėl to intensyviai dirbame su „Mažeikių autobusų parku“. 2017 metais numatoma Mažeikių mieste įrengti elektromobilių įkrovimo stoteles. Kitos priemonės, kurias mes privalėjome įtraukti į šitą programą – tai ministerijų siūlomos konkursinės priemonės. Jos skirtos verslo įmonėms, kurios galės dalyvauti paskelbtuose konkursuose. Tai miesto VVG (Vietos veiklos grupė, – aut. past.) kūrimas, socialinio verslo skatinimas, ECO inovacijų diegimas, didelio poveikio technologijų diegimas pramonėje bei verslo inkubatoriaus įkūrimas Mažeikių mieste. Šiuo metu perkame techninį projektą, atliekamos viešojo pirkimo procedūros. Miesto VVG jau įsteigta, reikia pasirengti miesto strategijai. Jau rengiama paraiška finansavimui gauti“, – trumpai politikus informavo S. Ramanauksienė.

Vyks mokymai

      Pritarus Mažeikių rajono savivaldybės tarybai, projektą dar turi tvirtinti Telšių regiono plėtros taryba bei Vidaus reikalų ministerija, kuri atrinkus tinkamus projektinius pasiūlymus 2015 m. IV ketvirtyje planuoja sudaryti valstybės projektų sąrašą. VRM kartu su VšĮ Centrine projektų valdymo agentūra numato š. m. rugpjūčio pabaigoje–rugsėjo pradžioje organizuoti mokymus pareiškėjams. Vieni iš tokių mokymų vyks Renavo dvare jau rugpjūčio 27 d.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode