Toliau gina viešąjį interesą

Mažeikių vartotojų asociacija praneša, kad proceso dalyviai antroje byloje vartotojai prieš RUAB „Saurida“ rugsėjo 9 dieną turėtų išklausyti baigiamąsias kalbas.2015 m. rugpjūčio 11 d. Mažeikių rajono apylinkės teismas nutarė RUAB „Saurida“ restruktūrizavimo administratorių įtraukti trečiuoju asmeniu byloje, todėl būtina šaukti dar vieną posėdį.

 

Saurida atstovė teigė neturinti buhalterinio išsilavinimo

Pažymėtina, kad „Sauridos“ atstovė teisme aiškino, jog „Saurida“ neatjungia dujų dėl to, kad ieškovai pareiškimo dėl atjungimo padavimo dieną neva buvo skolingi įmonei. Kaip ieškovai turėtų sumokėti už dujas negavę pranešimo iš butus administruojančių įmonių – advokato padėjėja negalėjo paaiškinti.

Devyniasdešimtmetis teisininkas prašo 500 Eur žalos atlyginimo

Įdomu tai, kad ieškovas Vladas Antanaitis reikalauja ne tik nemokamo atjungimo, skolų anuliavimo, bet ir 500 Eur kompensacijos už moralinę žalą, patirtą „bendradarbiaujant“ su dujų tiekėja. V. Antanaitis dar sovietų laikais šešerius metus pats yra dirbęs teisėju. „Tuomet teisingumo buvo daugiau, viskas buvo aiškiau. Teismai sprendimus priimdavo taip, kaip įstatyme parašyta. Jokių interpretacijų“,– sako dabar jau devyniasdešimtmetis teisininkas.

Ieškovas V. Antanaitis nuo 2007 metų, „Sauridai“ pradėjus rinkti mokestį už pastovią kainos dalį, keletą kartų prašė įmonės pateikti sutarties projektą ir su juo individualiai aptarti pastoviosios kainos dalies mokėjimą, tačiau tiekėjas to nepadarė. Ieškovas nėra mokėjęs „abonentinio mokesčio“, jo nepripažino, mokėjo tik už suvartotas dujas, todėl prašo teismo anuliuoti skolą, susidariusią iki 2012 gruodžio mėnesio, kaip nepagrįstą.

Asociacija gina viešą interesą ir stoja 14 000 vartotojų pusėn

Nors „Sauridos“ atstovė teisme bandė aiškinti, kad „kai kuriais atvejais“ dujų pajungimas-atjungimas turėtų būti mokamas, paprašyta nurodyti „atvejus“, nieko negalėjo paaiškinti. Savo atsiliepime byloje „Saurida“ jau yra pripažinusi, kad atjungimas ieškovams yra nemokamas.

Asociacijos žiniomis, įmonė iki šiol nepagrįstai reikalauja iš vartotojų, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių nori atsijungti nuo dujų tiekimo, sumokėti už atjungimo paslaugą 92 Eur.

Mažeikių vartotojų asociacija pakartotinai informuoja, kad suskystintų naftos dujų pajungimas, atjungimas ir visas aptarnavimas yra nemokamas, nes tai yra įskaičiuota į dujų kainą. Bet koks RUAB „Saurida“ reikalavimas apmokėti pajungimą ar atjungimą nepagrįstas, perteklinis ir nusikalstamas. Būtent dėl šio klausimo – nemokamo pajungimo ir atjungimo – teisme asociacija, atstovaujama teisininkės ir valdybos pirmininkės L. Rimkienės, ir gina viešą interesą.

Kitas teismo posėdis – 2015 m. rugsėjo 9 d.

Lina RIMKIENĖ

Mažeikių vartotojų asociacijos valdybos pirmininkė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode