Šiemet jaunųjų šaulių stovykla – Tirkšliuose

Sekmadienį Tirkšlių pušyne vyko Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės jaunųjų šaulių stovyklos atidarymo ceremonija. Šiemet stovyklai pasirinkta vieta – Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinė mokykla.

Pradėta šv. Mišiomis

Ceremonija prasidėjo šv. Mišiomis Tirkšlių Kristaus Karaliaus bažnyčioje, kurias aukojo parapijos klebonas Arūnas Bladžius. Dvasininkas jauniesiems šauliams linkėjo ištvermės, stiprybės bei gerų emocijų ir patirties stovyklavimo metu. Po šv. Mišių vyko iškilminga eisena su jaunaisiais šauliais į Tirkšlių pušyną.

 Šventė pušyne

Šventės pradžioje pakelta jaunųjų šaulių sąjungos vėliava bei sugiedotas Lietuvos himnas. „Malonu kalbėti, kai esame maloniai priimami. Ačiū seniūnui už gražų orą, už gražią vietą, o mes kartu su jaunaisiais šauliais bandysime tai propaguoti. Kaip šiandien per pamokslą sakė klebonas, stovykla bus kaip ištvermės išbandymas. Manau, kad ji bus graži, rezultatai – nenuvils. Taip pat tikiuosi, kad ne paskutinį kartą mes čia renkamės“, – sakė Lietuvos šaulių sąjungos Mažeikių šaulių kuopos vadas Pranas Trakinis, linkėdamas gero pasibuvimo bei puikios nuotaikos.

„Labai džiugu, kad tokią gražią dieną mūsų Tirkšliuose atidaroma jaunųjų šaulių stovykla. Negalima sakyti, kad mes stovyklų neturėdavome savo mokykloje. Iš tikrųjų, jų būdavo daug, bet šaulių stovykla pirmą kartą pas mus. Jaunieji šauliai, geros jums stovyklos, daug potyrių. Manau, kad jūs išbandysite save individualiai ir komandoje“, – sakė Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Klemenienė.

Stovyklos atidaryme dalyvavęs Tirkšlių seniūnijos seniūnas Juozas Kungys jauniesiems šauliams linkėjo kuo geresnės stovyklos bei gerų žinių: „Tirkšlių pušynas nėra matęs tiek uniformuotų jaunuolių ir patrankų salvių. Malonu, kad jaunųjų šaulių sąjungos stovykla vyksta čia. Stovyklos dalyviams linkiu įgyti žinių, kurias perteiks vadovai, ir tas žinias panaudoti gyvenime, padedant policijai, saugos, gelbėjimo tarnyboms. Linkiu, kad stovyklautojai būtų pavyzdžiu savo bendraamžiams bei kuo geriausios stovyklos.“

Svečiuose buvęs Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas kapitonas Vytautas Žymančius taip pat tarė sveikinimo žodį. Ceremonijos metu nuaidėjo trys šaulių patrankos salvės. Taip pat buvo demonstruojami įvairūs ginklai, karinė (senovinė) technika, žiūrovus džiugino kelios parodomosios programos: „priešo užpuolimas“, imituojanti priešo užpuolimą ir jo išvarymą iš teritorijos, per kurį daugelį išgąsdino šūvių garsai, vyko ir šaulių pasirodymas, kur buvo imituojamas gaisro gesinimas.

Žiūrovus linksmino Tirkšlių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Subatvakaris“, vadovaujama A. Erlicko. Norintys galėjo apžiūrėti mažeikiškio šaulio P. Trakinio technikos kolekciją.

Tęsis savaitę

Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės vado Juliaus Svirušio teigimu, į stovyklą susirinko 11–18 m. jaunieji šauliai iš įvairių rajonų, jų beveik 100. Pasak jo, stovyklos uždarymas bus šeštadienį per pietus, tačiau per savaitę numatyta didelė programa: „Vyks įvairūs žygiai: dieniniai, naktiniai, su baidarėmis, turėsime šaudymo varžybas, vyks policijos, gaisrinės pasirodymai. Esame paruošę daugybę sportinių užduočių, įvairiausių žaidimų laisvalaikiui. Paskutinė diena – penktadienis – visa sportinė.“

Svečių diena

„Jaunųjų šaulių stovyklos vyksta kiekvienais metais, tik skirtingose vietose. Šiemet sumąstėme daryti Tirkšlių mokykloje, kadangi yra patogumai, o atidarymą – Tirkšlių pušyne. Neseniai, maždaug prieš savaitę, jaunųjų šaulių stovykla vyko Šerkšnėnų Julijono Kumpikevičiaus aerodrome. Ten jaunieji šauliai taip pat turėjo daug užsiėmimų, tačiau ten buvo tik paprasta stovykla, o čia dabar vyksta sukarinta, kuri organizuojama kasmet“, – „Būdui žemaičių“ sakė P. Trakinis, pridurdamas, jog ši sukarinta stovykla truks savaitę, o svečių diena – antradienis.

Ernesta ŠNEIDERAITYTĖ

Autorės nuotraukos

Komentarai  

+2 #3 dieduks 2015-08-29 03:51
Labai patiko stovyklos atidarymo šventė! Smagu, kad tęsiama šauliu veikla, sėkmės visiems!
Cituoti
+12 #2 Aistė 2015-08-12 21:08
Kodėl šūdas? reikia džiaugtis, kad jaunimo tarpe atsiranda norinčių eiti į jaunuosius šaulius.
Cituoti
-15 #1 Anonimas 2015-08-12 15:36
Šūdo šūdas
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode