Reklama 2

Židikų gimnazijos teritorijoje – vaikų darželis

Rudenį šalia Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos pirmą kartą duris atvers vaikų darželis. Pasak gimnazijos direktorės bei darželio įkūrėjos Rimos Širvinskienės, tai turbūt pirmasis Lietuvoje vaikų darželis, priklausantis gimnazijai.

Idėja darželiui

„Buvo laikas, kai beveik kiekvienas kaimas turėjo po darželį. Židikai taip pat – anksčiau, sovietų metais. Po to vaikų sumažėjo, ir darželių taip pat. Įsikūrė gyvenamieji namai ir galiausiai jie sunyko. Nusprendžiau kurti darželį ne tik tėvų pastūmėta, bet mačiau, kaip vaikai, susirinkę į priešmokyklinę grupę, yra išsiilgę bendravimo, tuo labiau, kad esame Europoje, o čia jau nuo 3 metukų yra visokios mokyklėlės, darželiai“, – „Būdui žemaičių“ sakė R. Širvinskienė.

Nauda vaikams ir šaliai

Direktorės teigimu, darželyje vaikai galės prasiblaškyti, bendrauti su kitais vaikais. „Ateina laikas ir mažuosius piliečius ugdyti, mokyti bendrauti su bendraamžiais – augti bendruomenėje, – sakė ji, pridurdama, jog kiekvienoje šeimoje vaikas auginamas individualiai, todėl jiems reikia bendruomeniškumo. – Jei kiekvienas eisime atskirai, savo šalyje nieko nepasieksime. Reikia kuo mažesniam vaikui diegti gerumo daigelius.“

Finansavimas ir įrengimas

„Turime puikias sąlygas: įrengėme bendrabutyje kelis kambarius, turime visiškai paruoštą valgyklą bet kokio amžiaus vaikų maitinimui. Viskas paruošta ir atitinka higienos reikalavimus. Iš daiktų labiausiai kainuos baldai, žaisliukai. Gerai, kad gauname iš Švietimo ministerijos finansavimą gimnazijos renovacijai ir už likusius finansus tvarkome darželį. Man, kaip direktorei, laimė, kad turime lėšų ir kad vaikai atėję nepajaus diskomforto“, – „Būdui žemaičių“ teigė R. Širvinskienė, džiaugdamasi, jog rado dvi nuostabias auklėtojas: Editą Keršienę ir Vaidą Liutikaitę. Pasak jos, ateina laikas, kada gali kažką daryti, ir ateina žmonės, kurie padės tai daryti.

Atidarymas

Pasak R. Širvinskienės, užsirašiusių į darželį vaikų jau yra 18. Jie priimami nuo 3 iki 5 metų amžiaus, tačiau yra ir du dvejų metukų vaikai. Atidarymo šventė planuojama kartu su Rugsėjo pirmąja, tačiau dar nėra galutinai nuspręsta, gali būti ir rugsėjo 3-ąją. Po atidarymo Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos darželis veiks visą darbo dieną.

Ernesta ŠNEIDERAITYTĖ

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode