Reklama 2

Ekspedicijos pabaigai – šiurpinantis radinys

Židikų Marijos Pečkaukaitės gimnazijos ir bendrijos „Lemtis“ komanda, projekto ,,Istorija gyvai“ ekspedicijos po Irkutsko srityje tremties vietas dalyviai, baigdami savo planuotus darbus, aptiko žmogaus kaukolę.

 

 

Rado kaukolę

Liepos 21-ąją iš Mažeikių išvykę židikiškiai, kartus su bendrijos „Lemtis“ nariais sutvarkė aštuonerias kapines, nukeliavo šimtus kilometrų. Vakar keliautojai išvyko į paskutinę vietovę Čeremchovo rajone. Šalia Čeremchovo miesto esančiose Griševo kapinėse, kur buvo palaidota apie 40 lietuvių, o dabar išlikę tik 28 kapai, pasak dalyvių, Martynui Klemeniui pakėlus antkapį, rasta žmogaus kaukolė. Radinys sukrėtė visą ekspediciją. Anot ilgamečio ekspedicijų į Sibirą dalyvio Gintauto Aleknos, neaišku, ar rasti kaulai yra lietuvių.

Dar prieš atvykdami į Čeremchovą septyni ekspedicijos dalyviai iš Lietuvos sutvarkė maždaug 40 tremtinių kapų Talnikų kapinėse ir pastatė jose medinį kryžių. Taip pat apsilankė ir pagal savo plotą maždaug 60 lietuviškų kapaviečių turinčiose Kurtujaus kapinėse.

Rengia sutiktuves

„Pirmadienį ekspedicijos dalyviai susitiks su Irkutsko lietuvių bendruomene, o antradienį lauksime sugrįžtančių. Visų dalyvių nuotaika pakili, alinantis karštis taigoje neįbaugino, – „Būdui žemaičių“ sakė projekto koordinatorė, pati šiemet į Sibirą nevykusi, tačiau ryšius su komanda palaikanti, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Laima Bartkuvienė. – Lauksime antradienį, rugpjūčio 4 d., Vilniaus oro uoste, 22.20 val. leidžiasi lėktuvas, o Mažeikius pasieks jau prieš aušrą. Sutiksime ekspediciją Žemaitijos g., „Orlen“ degalinės aikštelėje – ten, kur išlydėjome.“ L. Bartkuvienė kvietė prisijungti norinčius pasitikti grįžtančiuosius. Tai bus naktį iš antradienio į trečiadienį, maždaug apie pusę trijų.

     „Būdo žemaičių“ žiniomis, rengiamos iškilmingos sutiktuvės.

Edgaro SAVICKO nuotrauka

Gintauto ALEKNOS nuotraukos

 

greitai.lt

Komentarai  

0 #1 Lina 2018-06-11 10:32
Skrendam24.lt
gavom bilietus nebrangiai, irgi lėksim rugpjūtį į tuos kraštus.
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode