Vilnius prisijungia prie 28 gripo epidemiją paskelbusių savivaldybių


Vilniaus mieste nuo penktadienio skelbiama gripo epidemija, informuoja sostinės savivaldybė. Dėl gripo 250 šalies mokyklų paskelbtas karantinas.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, iki ketvirtadienio epidemiją buvo paskelbusios 28 iš 60 savivaldybių: Prienų, Raseinių, Švenčionių, Kėdainių, Jonavos, Ukmergės, Lazdijų, Joniškio, Šilalės, Šilutės, Ignalinos, Telšių, Jurbarko, Akmenės, Šakių, Vilkaviškio ir Mažeikių rajonų, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio, Šiaulių ir Alytaus miestų, Birštono, Kazlų Rūdos, Visagino ir Marijampolės.

Visoje šalyje sergamumas sausio 29 – vasario 4 dienomis siekė 179,6 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

ULAC atkreipia dėmesį, kad sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis šalyje šią savaitę toliau didėja.

Pasak Vilniaus miesto savivaldybės, ketvirtadienį sostinėje pamokos nevyko 30 mokyklų. Sveikatos priežiūros įstaigoms nurodyta prailginti darbo laiką.

Visoje šalyje karantinas paskelbtas 250 mokyklų, informuoja Švietimo ir mokslo ministerija. Jos duomenimis, karantinas įprastai trunka nuo penkių iki dešimties dienų.

Vilnius, vasario 8 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode